Respawn.pl

Finałowy dzień Pinnacle Cup Championship! Kto dołączy do Astralis i zgarnie tytuł?

Autor: Krzysztof Sarna

Sobota jest ostatnim dniem Pinnacle Cup Championship. Zanim jednak dojdzie do wielkiego finału, uświadczymy mniejszy finał, bowiem trzeba wyłonić drugiego uczestnika decydującego rozdania. Jedno jest pewne. Do Astralis dołączy Heroic lub BIG. 

Zasadnym pytaniem jednak jest to, który z tych zespołów powalczy wraz z Astralis o tytuł i wielkie pieniądze. Samo spotkanie obu tych ekip zapowiada się bardzo pasjonująco i można zaryzykować tezy, że ten mniejszy finał może być o wiele lepszy, aniżeli ten większy.

CZYTAJ TAKŻE: Denis Załęcki kontra Mateusz Kubiszyn już niebawem! Poznaliśmy szczegóły zaległej walki HIGH League 3

O godzinie 15:00 w ramach finału dolnej drabinki ujrzymy w akcji pojedynek Heroic i BIG. Niemiecka drużyna ma za sobą wygrane z MIBR i fnatic, ale wczoraj uległa Astralis w bezpośrednim pojedynku o wielki finał. Natomiast Duńczycy nie rozpoczęli tego turnieju po swojej myśli, ponieważ na dzień dobry musieli uznać wyższość fnatic. Później jednak górowali nad MIBR i zrewanżowali się fnatic. Wczoraj natomiast wyeliminowali z turnieju Finest. Sam mecz zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ Rasmus “sjuush” Beck i jego koledzy zajmują aktualnie dziewiątą pozycję w światowym rankingu HLTV, podczas gdy nasi zachodni sąsiedzi stanowią o dziewiątej sile świata. Po raz ostatni drużyny te naprzeciwko siebie obserwowaliśmy 5 października minionego roku podczas IEM Fall. Po dwóch mapach lepsi okazali się Niemcy.

O godzinie 20:00 natomiast rozpocznie się wielki finał, w którym już czeka Astralis. 

Harmonogram sobotnich spotkań Pinnacle Cup Championship prezentuje się następująco:

15:00 | Heroic vs. BIG – BO3 [Transmisja]

20:00 | Astralis vs. zwycięzca meczu Heroic vs. BIG – BO3 [Transmisja]

Pinnacle Cup Championship to turniej, w którym na samym starcie brało udział osiem ekip. Liczba drużyn po dwóch dniach turnieju skurczyła się do czterech. Wielki finał zaplanowany został na sobotę, a konkretnie na godzinę 20:00. W grze jest jeszcze BIG, Astralis, Heroic oraz Finest. Łączna pula nagród tego wydarzenia wynosi 250 tysięcy dolarów, z czego dla najlepszej drużyny przewidziano $150 000.

Więcej informacji na temat turnieju Pinnacle Cup Championship 2022 znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej