Respawn.pl

Finały Ultraliga TFT zostaną rozegrane na LAN-ie, a fani zgarną wejściówki

Autor: Krzysztof Sarna

Już 15 sierpnia ośmiu najlepszych polskich graczy w Temafight Tactics spotka się w studiu Polsat Games, aby powalczyć o tytuł Mistrza Polski, nagrody z puli 26 000 PLN i awans na Star Cup i Super Brawl. Finał będzie wyjątkowy z uwagi na to, że decyzją organizatora firmy FRENZY i Riot Games, do studia Polsatu zostaną zaproszeni także kibice.

Należy jednak już na samym starcie zaznaczyć, że liczba wejsciówek jest limitowana i trafi do społeczności w drodze konkursów, zorganizowanych przez FRENZY, Riot Games oraz Macieja “Kezmagana” Gramackiego i Cezarego “BlackFirelce” Cholewskiego.

Faza bitwy

Czwarty sezon Ultraligi TFT powoli dobiega końca, co nie znaczy, że emocje słabną! Trwająca właśnie FaZa Bitwy obfituje w ciekawe i nietypowe kompozycje, a gracze pozwalają sobie na ryzykowaną grę dokręcając bardzo mocne jednostki na 3*. Ciekawostką jest także dobra dyspozycja debiutantów: Spoti’ego, Vernacc’a i Morghot’a, którzy w ten czwartek (11.08.2022) powalczą o dwa ostatnie miejsca finałowe z weteranami: Zbrojsonem, Vicer’em, Simplywojtkiem, Shircane’m oraz Sage’m. Na ten moment różnice punktowe są tak niewielkie, że wydarzyć się może wszystko.

CZYTAJ TAKŻE: JACKZ rozstaje się z G2 Esports

Wielki Finał

Miejsce w Wielkim Finale zagwarantowało sobie już sześciu zawodników, którzy byli najlepsi w fazie karuzeli i są to: Left, Aki, ANO Shreddin, DV1 Erneściak, BLP Kubixon oraz Kezman. Dwóch kolejnych uczestników poznamy 11 sierpnia, a cała ósemka spotka się 15 sierpnia o 16:00, by w studiu Polsat Games przy aplauzie publiczności zmierzyć się w ostatecznej serii pojedynków.

Wejściówki na LAN-a

W tym sezonie wyjątkowo finał zostanie rozgrany przy udziale publiczności. Limitowane wejściówki na wydarzenie będzie można zgarnąć w serii konkursów zorganizowanych przez firmy FRENZY i Riot Games oraz Macieja “Kezmana” Gramackiego i Cezarego “BlackFirelce” Cholewskiego. Informacje odnośnie tego jak zdobyć wejściówkę będą publikowane na portalach społecznościowych podmiotów biorących udział w zabawie. Aby zdobyć jeden z biletów od FRENZY, trzeba uważnie śledzić najbliższą transmisję Ultraligi TFT, gdzie komentatorzy w przerwach meczowych zadadzą kilka pytań. Zostaną one powtórzone na oficjalnym profilu Ultraligi na Twitterze, a osoby, które najszybciej lub najlepiej (w zależności od poszczególnego zadania konkursowego) udzielą odpowiedzi otrzymają bilet wstępu na finały LAN-owe.

Transmisję z ostat5niego dnia fazy bitwy można oglądać na kanałach Polsat Games w Internecie i telewizji już od godz. 18:00 w czwartek,  a Wielki Finał zostanie rozegrany w najbliższy poniedziałek o godz. 16:00. Przed rozgrywkami warto też przypomnieć sobie o formacie rozgrywek.