Respawn.pl

FlipSid3 wysyła OpTic do domu

Autor: Sergiusz Lelakowski

W kolejnym spotkaniu drugiego dnia ESL One Cologne 2016 FlipSid3 Tactics wyeliminowało z turnieju OpTic Gaming wynikiem 16:13 (6:9; 10:4) na mapie Train w meczu przegranych grupy B.

FlipSid3 wybrało start po stronie antyterrorystów, a następnie wygrało pistoletówkę i kolejne dwie rundy wychodząc na prowadzenie 3:0. Reprezentanci OpTic szybko zaczęli odrabianie strat dzięki trzem fragom Keitha “NAFA” Markovica w czwartej rundzie i doprowadzili do wyniku 3:2.

Od tego momentu w pierwszej połówce FlipSid3 wygrało tylko pojedyncze rundy, po których ich fundusze natychmiastowo były niszczone przez Kanadyjczyków. Oni z kolei z dobrą sytuacją finansową nie mieli najmniejszego problemu z zakupem broni, co dało im wygraną w pierwszej połówce 6:9.

Na drugiej pistoletówce zemściło się OpTic a następnie bezproblemowo wygrało kolejną rundę, zyskując przewagę 6:11. Wkrótce później Óscar “mixwell” Cañellas nie zdołał ugrać sytuacji clutchowej i FlipSid3 zabrało się do odrabiania strat. Co im się udało – i wygrali cały mecz wynikiem 16:13.

Dzięki temu meczowi FlipSid3 jeszcze nie jest skreślone na tym turnieju i jutro zmierzy się w BO3 z Ninjas in Pyjamas. Z kolei, co już jest pewne, OpTic żegna się z majorem już w fazie grupowej.

Wszystkie informacje na temat majora znajdziecie w zakładce „ESL One” na górze strony.