Respawn.pl

Fluxo także zmienia – lux i xamp opuszczają zespół!

Autor: Maks Bartosik
Fluxo CS:GO

Na noworoczne zmiany zdecydowało się także brazylijskie Fluxo. Felps i spółka pożegnali się z Lucasem “lux” Meneghinim i trenerem Willianem “xamp” Caldasem.

xamp był szkoleniowcem brazylijskiej formacji od momentu jej sformowania, który przypadł na początek sierpnia ubiegłego roku. Fluxo pod jego wodzą radziło sobie całkiem nieźle na rodzimej scenie, jednak gdy przychodziło zmierzyć się z drużynami spoza Brazylii, to pojawiały się niemałe problemy. Podopieczni xampa swoją przygodę w nowej organizacji zaczęli w słabym stylu – trzykrotnie nie dali rady przejść otwartych kwalifikacji do turnieju RMR.

CZYTAJ TAKŻE: GODSENT powraca na scenę z szwedzkim składem CS:GO!

Dobra końcówka roku w wykonaniu Brazylijczyków

Następne turnieje poszły im już lepiej. Brazylijczycy dwukrotnie wygrali rozgrywki CCT South America Series, a także udało im się wywalczyć awans na dwa duże turnieje. Najpierw na Dreamhack Rotterdam 2022, który zakończyli na miejscach 5-6, a potem na BLAST Premier: Fall Finals 2022, który skończyli na ostatnich lokatach. Na koniec roku Fluxo dołożyło kolejny sukces – trzeci z rzędu triumf w rozgrywkach od CCT.

Zmiany pomogą awansować do TOP 30 hltv?

Mimo solidnych wyników i kilku wygranych turniejów, drużyna zdecydowała się na zmiany. Z organizacją oprócz trenera pożegnał się również 20-letni riffler, Lucas “lux” Meneghini. Jego miejsce w składzie zajął o dwa lata młodszy Allan “history” Lawrenz, który dotychczas występował w Arctic eSports.

Aktualny skład Fluxo prezentuje się następująco:

  • João “felps” Vasconcellos
  • Adriano “WOOD7” Cerato
  • Vinicius “vsm” Moreira
  • Lucas “Lucaozy” Neves
  • Allan “history” Lawrenz