Respawn.pl

fnatic czy FaZe? Hitowe starcie o awans do play-offów ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

Rusza drugi dzień rywalizacji w grupie C osiemnastego sezonu ESL Pro League. Już dziś poznamy dwie pierwsze ekipy, które zapewnią sobie występ w fazie play-off. W tym gronie jeszcze dziś z pewnością pojawi się fnatic lub FaZe. Obie te ekipy staną dziś w szranki w hitowym starciu.

Hit czwartku na ESL Pro League: fnatic kontra FaZe Clan

Nie da się ukryć, że starcie fnatic i FaZe Clanu należeć będzie do tych z kategorii wagi “ciężkiej”. Formacje te rozegrają półfinał górnej drabinki. Lepszy zamelduje się w jej finale, z którego będzie można jeszcze dostać się do ćwierćfinału. Przegrany natomiast rozpocznie fazę play-off od drugiej rundy. Jeśli chodzi natomiast o dzisiejsze spotkanie, to przegrany spadnie do dolnej drabinki i grę wznowi od półfinału. Organizacja ze Stanów Zjednoczonych pokonała wczoraj 9z wynikiem 2:0. Z kolei Christopher “dexter” Nong i jego kompani jako jedyni wraz z Imperial rozegrali wczoraj pełną serię. Ekipy te po raz ostatni spotkały się ze sobą 5 października ubiegłego roku. W starciu BO1 w ramach turnieju RMR do IEM Road to Rio lepsi okazali się reprezentanci FaZe. Podczas IEM Katowice 2022 fnatic również uległo. Tym razem 1:2. Mimo że podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego są najwyżej sklasyfikowanym zespołem w grupie, zajmując szóste miejsce w światowym rankingu HLTV, podczas gdy fnatic organizacja z Wielkiej Brytanii dopiero piętnaste. Polski szkoleniowiec podkreślił w rozmowie z Respawn.pl, że trzeba do każdego meczu podejść w stu procentach skoncentrowanym. – Jest Na’Vi, ale jest też Fnatic oraz Imperial, które potrafią grać. Bierzemy każdy mecz po krokumówił NEO

CZYTAJ TAKŻE: NEO: Wracam do pełnych obrotów i życia w grze

W drugim półfinale górnej drabinki ujrzymy natomiast Natus Vincere oraz Apeks. To zwycięzca tego meczu zagra z wygranym pojedynku fnatic kontra FaZe. Natomiast o pozostanie w dolnej drabince zagrają M80 wraz z 5yclone, a także 9z z Imperial.

Harmonogram czwartkowych spotkań grupy C osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

12:30 | M80 vs. 5yclone – BO3 [Transmisja]

16:00 | Apeks vs. Natus Vincere – BO3 [Transmisja]

19:30 | FaZe Clan vs. fnatic – BO3 [Transmisja]

19:30 | 9z vs. Imperial – BO3 [Transmisja

Osiemnasty sezon ESL Pro League potrwa do 1 października. Łączna pula nagród całego wydarzenia to 850 tysięcy dolarów. Do najlepszej formacji powędruje $200 000. Ponadto mistrzowie zagrają na BLAST Premier World Final 2023 oraz IEM Katowice 2024.