Respawn.pl

fnatic oraz Imperial żegnają się z Pinnacle Cup Championship; W grze pozostały 4 drużyny

Autor: Krzysztof Sarna

Trwa Pinnacle Cup Championship 2022. W czwartek liczba drużyn zmniejszyła się z sześciu do czterech, chociaż pierwotnie turniej zaczynało łącznie osiem ekip. O mistrzostwie tej imprezy już tylko pomarzyć mogą reprezentanci fnatic oraz Imperial, którzy dwukrotnie w czwartek musieli uznać wyższość rywali. 

Jednocześnie coraz bardziej zbliżamy się wyłonienia najlepszego zespołu Pinnacle Cup Championship. Czwartku na pewno dobrze wspominać nie będzie fnatic oraz Imperial, które dwukrotnie przegrały i tym samym pożegnały się ze Szwecją. Obronną ręką wyszło przede wszystkim Heroic i Finest.

W drugim dniu Pinnacle Cup Championship obserwowaliśmy łącznie cztery pojedynki. fnatic zdecydowanie ma czego żałować, ponieważ w swoim pierwszym czwartkowym pojedynku rywalizowało o awans do fazy play-off przeciwko BIG. Ba! Freddy “KRIMZ” Johansson i jego koledzy wygrali nawet pierwszą mapę, a mowa tu konkretnie o Nuke’u (16:7) i byli od fazy pucharowej zaledwie o krok. Kolejne dwie mapy sprawiły jednak, że to niemiecka formacja świętowała awans do najlepszej czwórki, podczas gdy fnatic musiało myśleć o decydującym rozdaniu.

CZYTAJ TAKŻE: Na rynku pojawiły się kawy z wizerunkiem Xayoo, Nitra i Masnego Bena!

Identyczna sytuacja miała miejsce w przypadku starcia z udziałem Astralis i Imperial. To starcie z perspektywy duńskiej formacji można określić jako droga przez mękę. Benjamin “blameF” Bremer (81-50 w całym meczu) musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, by popchnąć całą drużynę do zwycięstwa. Po komplecie odsłon na Nuke’u ekipa ze Skandynawii objęła prowadzenie w całym starciu, ale na Mirage’u uległa do sześciu. O kwestii awansu zadecydował Overpass, na którym ponownie Astralis nie miało łatwej przeprawy, ale triumfowało po wyniku 16:13. 

Heroic mogło pożegnać się z turniejem, ale dzięki wygranej z fnatic tak się nie stało. Co prawda dziewiąta formacja świata potrzebowała jedynie dwóch map, by udowodnić swoją wyższość, ale nie były to proste lokacje. Wyniki 16:14 i 16:13 przemawiają za tym, że fnatic walczyło i nie złożyło broni, ale to nie wystarczyło. W drugim pojedynku o pozostanie w Pinnacle Cup Championship Finest bardzo łatwo poradziło sobie z Imperial, bowiem dwukrotnie triumfowało do dziewięciu. 

Czwartkowe wyniki Pinnacle Cup Championship prezentują się następująco:

fnatic 1:2 BIG – Nuke 16:7, Overpass 11:16, Vertigo 10:16

Astralis 2:1 Imperial – Nuke 16:14, Mirage 6:16, Overpass 16:13

Heroic 2:0 fnatic – Mirage 16:14, Overpass 16:13

Finest 2:0 Imperial – Overpass 16:9, Vertigo 16:9

Pinnacle Cup Championship to turniej, w którym na samym starcie brało udział osiem ekip. Liczba drużyn po dwóch dniach turnieju skurczyła się do czterech. Wielki finał zaplanowany został na sobotę, a konkretnie na godzinę 20:00. W grze jest jeszcze BIG, Astralis, Heroic oraz Finest. Łączna pula nagród tego wydarzenia wynosi 250 tysięcy dolarów, z czego dla najlepszej drużyny przewidziano $150 000.

Więcej informacji na temat turnieju Pinnacle Cup Championship 2022 znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej