Respawn.pl

Fnatic zakwalifikowane na finały ECS Season 1

Autor: Sergiusz Lelakowski

Dziś w godzinach popołudniowych poznaliśmy kolejnego uczestnika finałów Esports Championship Series Season 1. Szwedzka drużyna Fnatic wygrała oba swoje mecze w playoffach i zapewniła sobie grę w Londynie.

Dwa dni temu pisaliśmy o zakończonej fazie grupowej europejskiej edycji oraz o uczestnikach dodatkowych playoffów. Dziś znamy już wyniki, a także zwycięzcę drabinki wygranych, czyli Fnatic.

Zespół występujący ciągle bez Olofa “olofmeister” Kajbjera w pierwszym meczu spotkał się z rodakami reprezentującymi barwy Ninjas in Pyjamas. Fnatic na de_cache oraz de_dust2 nie dał zbytnio pograć swojemu rywalowi. Na pierwszej mapie padł wynik 16:9, natomiast na drugiej 16:8.

W finale drabinki wygranych Fnatic mierzyło się z Mousesports, które niespodziewanie pokonało FaZe Clan. W czwartkowej rywalizacji na obu mapach oglądaliśmy dogrywkę, a ta dwukrotnie zakończyła się wynikiem 19:17 na korzyść Szwedów.

Dzięki temu Fnatic zostało trzecim uczestnikiem finałów ECS w Londynie. Zawody zaplanowane są na 24-26 czerwca i zagrają tam także składy G2 oraz Astralis. Czwartą ekipą zostanie zwycięzca jutrzejszego spotkania pomiędzy Mousesports a Ninjas in Pyjamas.