Respawn.pl

Strona główna » FURIA eSports zagra z trenerem na czas 14. sezonu ESL Pro League!

FURIA eSports zagra z trenerem na czas 14. sezonu ESL Pro League!

Autor: Marcin Kapusta

FURIA Esports podczas 14. sezonu ESL Pro League będzie w teorii osłabiona, ponieważ zagra z trenerem, Nicholasem “guerrim” Nogueirą!

Tydzień temu brazylijska organizacja wypromowała Andre “dropa” Abreu z akademii do głównego składu, aczkolwiek ten nie uzyskał zezwolenia na udział w Pro Lidze od organizatorów. Dlaczego? Wniosek o transfer napłynął do nich zbyt późno, dlatego FURI pozostały dwie opcje – zagrać z trenerem albo ponownie zaangażować Lucasa “hondę” Cano. Niemniej jednak 21-latek nie stawi się na serwerze, ponieważ jego mama otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. “Chcę poinformować, że nie pojechałem na EPL 14, ponieważ moja mama zaraziła się koronawirusem. Co prawda FURIA ułatwiła mi etapy podróży, ale nie czułem się dobrze, zostawiając ją w tak wrażliwym momencie, jak ten.” – ogłosił za pośrednictwem Twittera.

31-letni weteran ostatnie profesjonalne spotkanie jako gracz rozegrał pod koniec 2019 roku, kiedy to wszedł w buty niedysponowanego Henrique’a “HEN1EGO” Telesa. W ramach piątej edycji cs_summit zawalczył na dziesięciu mapach, notując średni rating na poziomie 0.66.

Przed FURIĄ arcytrudne zadanie. Latynosi zawalczą w grupie D, w której uplasowały się także NiP, Liquid, TeamONE, Gambit Esports oraz Team Entropiq. Już dziś na inauguracje podejmą zespół Igora “Forestera” Bezotecheskiya, który okupuje 18. lokatę w światowym rankingu HLTV. Z kolei jutro staną w szranki ze swoimi rodakami z TeamuONE.

Wyjściowa piątka FURII Esports na czas 14. sezonu Pro Ligi wygląda następująco:

  •  Andrei “arT” Piovezan
  •  Kaike “KSCERATO” Cerato
  •  Yuri “yuurih” Santos
  •  Vinicius “VINI” Figueiredo
  •  Nicholas “guerri” Nogueira (zmiennik, trener)