Respawn.pl

FURIA skompletowana! Na pokładzie kolejny gracz Imperial

Autor: Marcin Kapusta

FURIA Esports skompletowała swój skład CS:GO. Ostatnim elementem układanki został kolejny zawodnik Imperial eSports!

Zgodnie z niedawnymi doniesieniami, ostatni fotel w składzie FURII otrzymał Marcelo “chelo” Cespedes. Kilka godzin wcześniej brazylijska organizacja potwierdziła zakontraktowanie legendarnego Gabriela “FalleNa” Toledo. Tym samym dotychczasowy duet Imperial eSports wypełnił wakaty pozostawione przez Rafaela “saffee” Costę oraz Andre “dropa” Abreu, którzy zostali wykupieni przez MIBR.

Nikt nie wie, ale w 2017 roku chelo był bliski dołączenia do FURII. Trochę to trwało, ale już jesteś! Nie mogę się doczekać wspólnej pracy i tworzenia niesamowitej podróży” – oświadczył główny trener CS:GO, Nicholas “guerri” Nogueira.

chelo kroczy ścieżką FalleNa

chelo ma w swoim CS-owym CV występy dla największych brazylijskich drużyn, takich jak paiN Gaming, Luminosity Gaming, INTZ Esports, MIBR czy BOOM Esports. Ostatnie jedenaście miesięcy spędził w Imperial eSports, gdzie współpracował z wspomnianym wcześniej FalleNem. Utożsamiając się z tą organizacją, zagrał na Majorze w Rio, zwyciężył BLAST Premier Spring American Showdown 2023 oraz wywalczył wicemistrzostwo ESL Challenger League Melbourne 2022. Podczas pobytu wypracował rating na wysokim poziomie 1,12.

Aktualny skład FURII Esports wygląda następująco:

  • Brazil Andrei “arT” Piovezan
  • Brazil Yuri “yuurih” Santos
  • Brazil Kaike “KSCERATO” Cerato
  • Brazil Gabriel “FalleN” Toledo
  • Brazil Marcelo “chelo” Cespedes
  • Brazil Nicholas “guerri” Nogueira (trener)

Podopieczni Nicholasa “guerriego” Nogueiry zadebiutują w nowym zestawieniu 26 lipca podczas fazy Play-In IEM Cologne 2023. Oprócz FURII, na linii startu zameldują się m.in. Liquid, MOUZ, NiP, Imperial czy 9INE.