Respawn.pl

G2 Esports wzbogaca się o skład kobiet w VALORANT

Autor: Filip Woszczek

Organizacja G2 Esports w przeszłości zdążyła już pokazać swoje możliwości w produkcji Riot Games. Teraz poszerza swoje horyzonty o drużynę kobiet wraz z juliano, która niedawno zakończyła karierę CS:GO.

G2 było jedną z pierwszych organizacji, która zaznaczyła swoją obecność w VALORANT. Drużyna kobiet będzie składać się z zawodników drużyny XSET, która wcześniej funkcjonowała w Counter-Strike: Global Offensive. Kapitanem drużyny będzie Julia ‘juliano’ Kiran. Pomagać w zdobywaniu sukcesów będą weteranki takie jak Michaela ‘mimi’ Lintrup, Zainab ‘zAAz’ Turkie, Petra ‘ Petra’ Stoker, oraz Anja ‘aNNja’ Vasalic, która jest nowym zawodnikiem dla reszty składu, lecz ma już doświadczenie w samej grze.

Zespół spróbuje swoich sił w rozgrywkach Valorant Champions Tour: Game Changers, czyli turnieju stworzonym specjalnie dla kobiet. Wystąpią tam pod nazwą The Originals, a ich pierwsze spotkanie rozpocznie się już dzisiaj o godzinie 19:00, gdzie zmierzą się przeciwko Fire Flux Female. Oficjalną transmisję z tego wydarzenia obejrzeć można na kanale VALORANT.

Skład G2 Esports wygląda następująco:

  • Julia ‘juliano’ Kiran
  • Michaela ‘mimi’ Lintrup
  • Zainab ‘zAAz’ Turkie
  • Petra ‘Petra’ Stoker
  • Anja ‘aNNja’ Vasalic