Respawn.pl

G2 jeszcze nie zagrało meczu, a już ma problem ze Snaxem i malbsMd w składzie

Autor: Michał Maćkowski

Najgorętszy transfer tego okienka transferowego na scenie Counter-Strike 2 chyba jest już znany. Wszystko przez dołączenie Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego do G2, które teraz musi rozwiązać nieco problemów, które mogą nastąpić w składzie.

Snax w G2 – najgorętszy transfer lata już znany!

Pewne było, że G2 zdecyduje się na zmiany w składzie, jednak mało kto się spodziewał, że w zespole zobaczymy kolejnego Polaka. Nim został Janusz “Snax” Pogorzelski, który rozstał się z GamerLegion i dołączył do jednej z najpopularniejszych organizacji esportowych na świecie. To jednak po opadnięciu kurzu, przyszła pora na pierwsze analizy, które nie są przychylne nowemu zespołowi polskiego dzika.

Dla polskiej sceny esportowej, dołączenie Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego do G2 może być lekkim motorem napędowym. To jednak jeszcze przed startem pierwszych rozgrywek, analitycy i komentatorzy zauważyli pewnie wątpliwości, co do odświeżonego składu G2.

Pokrywane pozycje i spora łamigłówka dla Snaxa

Analitycy od razu po transferze Snaxa zauważyli, że zespół może mieć spory problem z ułożeniem poszczególnych ról i pozycji na mapach. Sprawa ma się na tyle nieciekawie, że G2 będzie musiało rozwiązać problem związany z kryciem poszczególnych pozycji na mapach, ponieważ na wielu z nich, gracze po prostu się pokrywają.

Takim przykładem może być mid na Anubisie, gdzie do tej pory w zespole G2 za tę pozycję odpowiedzialny NiKo. W zespole GamerLegion mida natomiast krył Snax, co po jego dołączeniu, może powodować lekki konflikt interesów. Między tymi zawodnikami to nie jeden konflikt pozycyjny, bo taka sama sytuacja ma miejsce na Nuke na Outside.

To jednak problem nie dotyczy tylko Snaxa i NiKo. Dołączenie młodej gwiazdy z Gwatemali – Mario “malbsMd” Samayoa także skomplikowało sytuację między innymi z Hunter’em. Konflikt pozycyjny między tymi zawodnikami może być na łączniku na Anubisie. Sprawa ma się na tyle nieciekawie, że problem z ułożeniem pozycji na mapie może wystąpić na praktycznie każdej planszy z puli turniejowej, bo na każdej z nich gracze pokrywają się na niektórych pozycjach.