Respawn.pl

Z kim Snax zagra pierwszy mecz w barwach G2? Znamy harmonogram Esports World Cup

Autor: Krzysztof Sarna
Snax

Aktualnie na scenie Counter-Strike’a 2 panuje w najlepsze przerwa. Zawodnicy oraz zespoły odpoczywają od turniejów i zmagań, podczas gdy te, którym dotychczas nie szło, przebudowują swoje zestawienia. Mają co robić także organizatorzy turniejów, którzy odsłaniają pierwsze karty nadchodzących turniejów. Nie inaczej jest w przypadku Esports World Cup. Wiemy już, jak kreują się pary pierwszych spotkań, a także przeciwko komu zadebiutuje w barwach G2 Esports Janusz “Snax” Pogorzelski.

Przeciwko komu zagra w debiucie Snax?

Nie milkną wciąż echa po dołączeniu Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego do G2 Esports. Sam transfer wywołał naprawdę ogromne poruszenie na scenie światowego Counter-Strike’a, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Mało kto spodziewałby się, że Polak opuści szeregi GamerLegion i przejdzie do organizacji “samurajów”. Sama informacja była bardzo dokładnie strzeżona i przy wymienianiu potencjalnych następców Rasmusa “HooXiego” Nielsena nie wymieniało się Pogorzelskiego.

CZYTAJ TAKŻE: Oficjalnie: Znamy nowy zespół nitr0!

Oficjalnym debiutem polskiego weterana Counter-Strike’a w barwach G2 Esports będzie pierwsze spotkanie w ramach turnieju Esports World Cup. Sam turniej rozpocznie się 17 lipca, tak więc Pogorzelskiemu zostały jeszcze niecałe dwa tygodnie. Podopiecznym Wiktora “TaZa” Wojtasa przyjdzie na samym starcie wydarzenia w Arabii Saudyjskiej rywalizować z The MongolZ. Zespół ten aktualnie zajmuje 11. miejsce w światowym rankingu HLTV.

CZYTAJ TAKŻE: nexa obrał nowy kierunek! Znamy jego nowy zespół

Nie zapominamy także o pozostałych Polakach, którym przyjdzie rywalizować w Esports World Cup 2024. Kamil “siuhy” Szkaradek i jego koledzy z MOUZ na start podejmą Sashi. Organizacja z Niemiec bezsprzecznie znajduje się w gronie jednych z najbardziej zainteresowanych do sięgnięcia po mistrzostwo turnieju, czytaj mistrzostwo. Ponadto w Rijadzie pojawią się także gracze Filipa “NEO” Kubskiego, którzy spotkają się na początek turnieju z FlyQuest.

Harmonogram meczów otwarcia Esports World Cup 2024 prezentuje się następująco:

17 lipca, środa:

13:30 | MOUZ vs. Sashi – BO3

13:30 | Team Spirit vs. MIBR – BO3

13:30 | Natus Vincere vs. FURIA – BO3

16:45 | Virtus.pro vs. Complexity Gaming – BO3

16:45 | Team Vitality vs. M80 – BO3

20:00 | FaZe Clan vs. FlyQuest – BO3

20:00 | G2 Esports vs. The MongolZ – BO3 

Esports World Cup 2024 nadciąga wielkimi krokami. Turniej odbędzie się w dniach 17-21 lipca. Łączna pula nagród tego wydarzenia wynosi okrągły milion dolarów. W sumie piętnaście drużyn zawita do arabskiego Rijadu, by walczyć o mistrzostwo zawodów i w konsekwencji o czek na 400 tysięcy $.