Respawn.pl

Oficjalnie: Znamy nowy zespół nitr0!

Autor: Krzysztof Sarna
nitr0

Jak to zazwyczaj bywa na scenie Counter-Strike’a, plotki mają w sobie wiele prawdy, by nie powiedzieć, że są najzwyczajniej w świecie nieoficjalnymi, choć pewnymi komunikatami. Nie inaczej jest w przypadku zarówno powrotu do CS-a, jak i nowej drużyny Nicka “nitr0” Cannelli, który zasilił szeregi NRG. 

nitr0 wraca do CS-a i staje się zawodnikiem NRG 

Już w ostatnią niedzielę, 30 czerwca informowaliśmy o możliwości dołączenia Nicka “nitr0” Cannelli do NRG. Jak widać w praktyce, nie trzeba było długo czekać na sprostowanie tych wieści przez samą organizację NRG, która oficjalnie przywitała Amerykanina w swoich progach. Tym samym zawodnik pochodzący zza oceanu po raz drugi wrócił na scenę Counter-Strike’a. Graczowi ze Stanów Zjednoczonych w NRG przyjdzie grać za Colby’ego “Walco” Walsha.

CZYTAJ TAKŻE: On się nie poddał! Medusa królem polskiego Twitcha w czerwcu

Dołączenie nitr0 do NRG oznacza spotkanie się z Joshem “oSee” Ohmem oraz z Damianem “dapsem” Steelem, z którymi miał okazję grać jeszcze w Teamie Liquid. Drugi z nich aktualnie jest szkoleniowcem NRG, niemniej jednak jeszcze prawie dekadę temu grali ramię w ramię.

NRG aktualnie plasuje się na 62. pozycji w światowym rankingu HLTV. nitr0 to z kolei utytułowany zawodnik Counter-Strike’a. Jego ostatni sukces miał miejsce w połowie grudnia 2022 roku, a mowa tu o wicemistrzostwie BLAST Premier World Final. W 2016 roku natomiast dotarł do finału ESL One Cologne. Turniej ten wówczas był Majorem.

Skład NRG prezentuje się następująco:

  • Timothy “autimatic” Ta
  • Vincent “Brehze” Cayonte
  • Josh “oSee” Ohm
  • Jadan “HexT” Postma
  • Nick “nitr0” Cannella
  • Damian “daps” Steel – trener

Na ten moment zanosi się, że pierwszym sprawdzianem NRG w odświeżonym składzie będzie pierwsze spotkanie w ramach 48. sezonu północnoamerykańskiego ESL Challenger League, którego zmagania ruszają już 15 lipca i toczyć się będą aż do 20 października. Na ten moment zespół jest też pewny występu w BLAST Premier Fall Showdown, który odbędzie się w dniach 21-25 sierpnia.