Respawn.pl

G2 żegna się z kobiecym składem CS-a

Autor: Krzysztof Sarna
G2 Oya

Do przedświątecznego wietrzenia sekcji doszło w G2 Esports. Organizacja pożegnała się z całym kobiecym składem dywizji Counter-Strike’a 2. Cały projekt zasadniczo nie trwał długo, wszak do rozwiązania kontraktów doszło zaledwie dziewięć miesięcy po skompletowaniu składu. 

G2 Oya, czyli długo wszystko nie trwało

G2 Oya do życia zostało powołane dokładnie 7 marca bieżącego roku. W tym okresie reprezentantki płci pięknej rywalizowały między innymi w ESL Impact, kończąc wszystkie zmagania spod tego szyldu na 5-6. miejscu. Chwila radości jednak też była, ponieważ “Samurajki” wygrały ESL Impact Cash Cup 4. 

Finalnie jednak zawodniczki G2 nie awansowały na LAN-owe finały ESL Impact, co okazało się niemałym rozczarowaniem. Tak więc trudno się dziwić włodarzom organizacji, którzy postanowili nie kontynuować współpracy. Ogłoszenie kobiecego składu G2 jeszcze na początku 2023 roku wywołało niemały szum. Wielu wówczas liczyło na to, że jest to pierwszy krok w kierunku gwałtownego rozwoju żeńskiej sceny Counter-Strike’a, a angaż największych marek znanych z męskiego CS-a jest jedynie kwestią czasu.

CZYTAJ TAKŻE: Thomas wraca do Into the Breach, rallen zagra na RMR!

Rzeczywistość jednak brutalnie zweryfikowała tego typu tezy. Przed nowym sezonem dokonano w składzie nawet zmiany, wszak Oleksandra “manka” Kruspe została odsunięta od wyjściowej piątki. Jej miejsce zajęła Anna “ramziiN” Ramsing, ale w ostatecznym rozrachunku modyfikacja ta na niewiele się zdała. 

Wraz z opuszczeniem ESL Impact przez G2 mogę swobodnie badać możliwości na 2024 rok. Pod moją wodzą stworzyłam już naprawdę mocny skład i jesteśmy gotowe do, by dołączyć do nowej organizacji – zakomunikowała za pośrednictwem swojego X (dawniej Twitter) Julia “⁠juliano⁠” Kiran, dotychczasowa prowadząca.

Skład G2 Oya prezentował się następująco:

  • Zainab “⁠zAAz⁠” Turkie
  • Julia “⁠juliano⁠” Kiran
  • Anastasia “⁠kr4sy⁠” Khlobystina
  • Anna “⁠ramziiN⁠” Ramsing
  • Alexandra “⁠kyossa⁠” Tykhonska
  • Jimmy “⁠Jumpy⁠” Berndtsson – trener