Respawn.pl

Gala HIGH League 7 się nie odbędzie!

Autor: chiken

Ostatnie informacje z branży freak-fight nie napawały optymizmem. Jedna z topowych organizacji, a mowa tu o HIGH League doznała niemałych problemów. Przypomnijmy, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zablokowało środki podmiotu. Dziś już wiemy, że nadchodząca, siódma odsłona gali się nie odbędzie, a federacja została zawieszona. 

HIGH League 7 się nie odbędzie

W miniony wtorek informowaliśmy o tym, że przyszłość federacji, a tym bardziej nadchodzącej gali stanęła pod znakiem zapytania. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji “zamroziło” środki pieniężne oraz inne środki trwałe. Rozchodzi się o to, że beneficjentami spółki są obywatele Federacji Rosyjskiej. Już od jakiegoś czasu mówiło się o powiązaniach pomiędzy właścicielami organizacji, a Ramzanem Kadyrowem.

CZYTAJ TAKŻE: Czas na rozwiązanie! Magical Junior rywalem Adriana Ciosa na PRIME MMA

Owe benefity mają czerpać Khazhbi Edelbiev i Diana Edelbieva, których rodziina utrzymuje stosunki z Kadyrowem. Natomiast oddziały Kadyrowa biorą udział w wojnie na Ukrainie po stronie Rosji. 

Dziś pod wieczór natomiast, Sport Super Express poinformował o tym, że nadchodząca “siódemka” się nie odbędzie, a sama federacja zawiesza działalność. Organizacja wydała także oświadczenie dla wcześniej wspomnianej redakcji:

Gala HIGH League 7: Grand Priix, która miała obyć się 17 czerwca 2023 r. w TAURON Arenie Kraków, nie odbędzie się. Decyzja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji jest dla nas bardzo krzywdząca. Żadna osoba powiązana z HIGH League nie ma sobie nic do zarzucenia w odniesieniu do decyzji MSWiA. Wyjaśnimy tę sprawę jak najszybciej i dalej będziemy Was cieszyć swoimi wydarzeniami. Działalność organizatorów HIGH League (tj. spółek H-Agency sp. z o. o. i HIGH LEAGUE BIELSKI S. K. A.) zostaje tymczasowo zawieszono. Wszystkie osoby, które zakupiły bilety, otrzymają pełny zwrot.

Takie oświadczenie otrzymała redakcja Super Expressu. Tak więc osoby, które zakupiły bilety, nie muszą się niczym przejmować, ponieważ otrzymają środki z powrotem. Nie wiemy natomiast, na jaki okres federacja zostanie zawieszona. Z pewnością jest to zależne od sprawy i śledztwa, które może toczyć się długo.