Respawn.pl

Strona główna » Gambit i G2 ostatnimi drużynami, które zagrają w Spodku na IEM Katowice

Gambit i G2 ostatnimi drużynami, które zagrają w Spodku na IEM Katowice

Autor: Krzysztof Sarna

Faza grupowa IEM Katowice 2022 to już przeszłość. Wyłonione zostały wszystkie formacje, które zagrają w fazie pucharowej przed publicznością w Spodku w najbliższy weekend. Listę zamknęli reprezentanci Gambit Esports i G2 Esports.

Tak więc w niedzielę z Katowicami pożegnało się fnatic, FURIA, Ninjas in Pyjamas oraz Astralis. Nie da się ukryć, że są to same uznane marki, ale na arenie IEM Katowice pojawić się będzie mogło zaledwie sześć najlepszych drużyn. W bardzo korzystnej sytuacji jest Heroic i Natus Vincere, które fazę play-off rozpoczną od półfinału, podczas gdy pozostała czwórka będzie grać w ćwierćfinałach.

Ostatni dzień fazy grupowej IEM-u Katowice 2022 rozpoczął się od wyeliminowania fnatic przez Astralis. Duńczycy rozpoczęli tę konfrontację wygraną na Inferno do jedenastu. Organizacja ze Szwecji odpowiedziała bardzo przekonującym triumfem na Overpassie rezultatem 16:6. Obie formacje nie chciały dać za wygraną na Ancient, a to, co działo się w samej końcówce to wręcz istna poezja. Kristian “k0nfig” Wienecke i jego koledzy prowadzili 14:12, by później przegrywać 14:15. Zwycięzcę wyłoniła nam dogrywka, w której całkowicie lepsza okazała się drużyna ze Skandynawii. 

W drugim półfinale dolnej drabinki grupy B G2 Esports okazało się lepsze od FURII. Brazylijczycy ulegli na Nuke’u do trzynastu, ale takim samym wynikiem odpowiedzieli na Mirage’u. O awansie do finału drabinki przegranych musiało zadecydować Inferno. Na nim swoją wyższość udowodnili Ilya “m0NESY” Osipov i jego koledzy, jednocześnie wyrzucając Brazylijczyków z turnieju w Polsce. 

CZYTAJ TAKŻE: Twitch: Streamerzy z Bliskiego Wschodu nie otrzymują wypłat i proszą o pomoc

W bezpośrednim pojedynku o przepustkę do ćwierćfinału G2 pokonało Astralis. W tej potyczce ujrzeliśmy pełną serię, która była swego rodzaju specyficzna. Prowadzenie w całym meczu objęli Duńczycy, którzy wygrali Ancienta 16:12. Najprawdopodobniej nikt nie zakładał takiego scenariusza, w którym piąta drużyna świata wygra Dusta do pięciu oraz Inferno do jednego! Taka sytuacja miała jednak miejsce, a formacja ze Skandynawii pożegnała się z imprezą.

W finale dolnej drabinki grupy A to Gambit Esports pokonało Ninjas in Pyjamas i tym samym awansowało do ćwierćfinału. Formacja z regionu CIS nie miała większych problemów, by wygrać tę potyczkę. Dmitry “sh1ro” Sokolov i jego koledzy najpierw na swoje konto zapisali Ancienta, a nastepnie Vertigo. Tak więc rosyjsko-kazachski kolektyw zrewanżował się za czwartkową porażkę szwedzkiej organizacji i można nawet stwierdzić, że to nawet podwójnie, bowiem NiP-u w Katowicach już nie ujrzymy. Przynajmniej w 2022 roku. 

Z kolei w spotkaniu o lepsze rozstawienie w fazie pucharowej Heroic przejechało się po Virtus.pro. Jeszcze przed rozpoczęciem tego starcia mogliśmy typować, że to “Niedźwiedzie” będą lepsze, a jeśli już przegrają, to po walce. Tymczasem Duńczycy spuścili kubeł zimnej wody na ekipę z regionu CIS, ponieważ wygrali wybranego przez siebie Mirage’a 16:5. Szansa dla VP na wyrównanie pojawiła się po przejściu na własny obiekt, a więc Vertigo. Jednakże po pierwszej części Virtus.pro przgrywało aż 4:11. Nadzieją było przejście do obrony, ale czwarta ekipa świata nie zdołała odrobić tak wielkiej straty i uległa do dziesięciu. Obie ekipy jednak zagrają w Spodku. Z tą jednak różnicą, że Heroic będzie mieć nieco dłuższy odpoczynek i fazę pucharową rozpocznie od półfinału, podczas gdy VP będzie grać już od ćwierćfinału.

Ostatnim niedzielnym starciem, a jednocześnie kończącym fazę grupową katowickiego IEM-a było to z udziałem Natus Vincere i FaZe Clan. Zdecydowanie lepiej wystartowała organizacja z Ameryki, która po objęła prowadzenie po wygranym Overpassie 16:13. Na’Vi nie miało wcale łatwo później, ale zainakasowało Dusta triumfując 16:12 oraz Mirage’a po dwóch dogrywkach. Oleksandr “s1mple” Kostyliev i jego koledzy zagrają w półfinale, podczas gdy FaZe o to starcie będzie musiało powalczyć w ćwierćfinale.

Niedzielne wyniki IEM Katowice prezentują się następująco:

Astralis 2:1 fnatic – Inferno 16:11, Overpass 6:16, Ancient 19:15

G2 Esports 2:1 FURIA – Nuke 16:13, Mirage 13:16, Inferno 16:10

Gambit Esports 2:0 Ninjas in Pyjamas – Ancient 16:10, Vertigo 16:12

Heroic 2:0 Virtus.pro – Mirage 16:5, Vertigo 16:10

Astralis 1:2 G2 Esports – Ancient 16:12, Dust2 5:16, Inferno 1:16

Natus Vincere 2:1 FaZe Clan – Overpass 13:16, Dust2 16:12, Mirage 22:19

Dotychczasowa klasyfikacja IEM Katowice 2022 prezentuje się następująco:
  • 7-8. Astralis, Ninjas in Pyjamas – $24 000
  • 9-12. FURIA, fnatic, MOUZ, Team Vitality – $16 000
  • 13-16. ENCE, Team Liquid, Copenhagen Flames, OG Esports – $10 000

Więcej informacji na temat IEM Katowice 2022 znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.