Respawn.pl

gla1ve stand-inem Astralis na ESL One Cologne 2016

Autor: Sergiusz Lelakowski

Lukas “gla1ve” Rossander, gracz Copenhagen Wolves zastąpi Markusa “Kjaerbye” Kjærbye’a na nadchodzącym majorze ESL One Cologne 2016. Organizacja Astralis poinformowała o tym na swoim profilu twitter.

W związku ze zmianą regulaminu dotyczącego drużyn biorących udział w majorach, Kjaerbye grający w barwach Dignitas na europejskim minorze nie będzie mógł zagrać ze swoim aktualnym zespołem, Astralis na ESL One Cologne 2016.

Zastąpi go gla1ve, aktualny gracz Copenhagen Wolves. Przed majorem drużyna zamierza zrobić bootcamp, na którym pomogą nowemu zawodnikowi dostosować się do ich gry. Co ciekawe, podczas ESL One Cologne 2016 będzie dostępna naklejka w CS:GO wspomnianego zawodnika w barwach Astralis. To nie lada gratka dla kolekcjonerów jak i wszystkich fanów zespołu.

Scena CS:GO pozytywnie odnosi się do takiej zmiany, twierdząc m. in, że Duńczyk “Jest dobrym wyborem, posiada niezbędne doświadczenie do gry na tym poziomie, jednocześnie nie jest super gwiazdą, lecz Astralis wcale takiej nie potrzebuje” – wypowiada się Janko Paunovic, analityk e-sportowy. Karrigan twierdzi zaś, iż Lukas jest bardzo elastyczny co pozwoli mu grać na jakiejkolwiek pozycji, którą mu zlecą.

Ostatnim razem, gdy gla1ve wziął udział w imprezie typu major, był Dreamhack Winter 2014. Zagrał wtedy z nieco innym składem zespołu Copenhagen Wolves.

Jako Astralis na ESL One Cologne 2016 wystąpią:

[flag dk]Finn “karrigan” Andersen[/flag][flag dk]Nicolai “device” Reedtz[/flag][flag dk]Peter “dupreeh” Rasmussen[/flag][flag dk]Andreas “Xyp9x” Højsleth[/flag][flag dk]Lukas “gla1ve” Rossander [/flag]