Respawn.pl

Strona główna » Gracz z akademii otrzymał promocję do głównego składu BIG! Zastąpił k1to

Gracz z akademii otrzymał promocję do głównego składu BIG! Zastąpił k1to

Autor: Marcin Kapusta

BIG wdrożyło zmiany w składzie na kilka dni przed rozpoczęciem zmagań w piętnastym sezonie ESL Pro League!

Niemiecka organizacja ściągnęła do wyjściowej piątki dotychczasowego zawodnika akademii, Karima “Krimbo” Moussa. W odwrotnym kierunku powędrował natomiast Nils “k1to” Gruhne, który otrzymał misję kształtowania utalentowanych graczy.

Mam przyjemność ogłosić, że Karim “Krimbo” Moussa zostanie przetestowany przez główny zespół CS:GO. Karim pokazał swoje możliwości w wielu iteracjach składu akademii i udowodnił, że zasługuje na tę szansę. Zmiana ta oznacza, że Nils “k1to” Gruhne zagra na razie w akademii i będzie wspierał dalszy rozwój naszych talentów.” – zakomunikował Head of CS:GO w berlińskiej organizacji, Roman Reinhardt.

Zmiana nie jest zaskoczeniem, ponieważ 19-latek zastępował k1to podczas otwartych kwalifikacji do europejskiej edycji PGL Major Antwerp RMR. Formacja zwieńczyła awans w trzeciej turze eliminacji, pokonując po drodze Sprout, MAD Lions czy sAw Esports. Sam Krimbo wypracował rating na poziomie 1.19, a jego współczynnik KD (zabójstw do śmierci) wyniósł wyśmienite 1,36.

Byłem bardzo podekscytowany, gdy drużyna wyraziła chęć zagrania ze mną w kwalifikacjach do Majora. Teraz jeszcze bardziej się cieszę, ponieważ jestem przez nią testowany. Czeka mnie dużo pracy, ale jestem pewny siebie, zwłaszcza po dobrym występie i awansie do europejskiego turnieju RMR. Dziękuje za całe wsparcie i oczywiście życzę powodzenia moim kolegom z akademii.” – skomentował Krimbo.

Podopieczni Niclasa “enkaya J” Krumhorna już za cztery dni (tj. 23 marca) zameldują się na linii startu w ramach grupy C piętnastego sezonu ESL Pro League. Na inauguracje staną w szranki z Teamem Liquid. Z kolei za niespełna miesiąc rozpoczną zmagania w turnieju kwalifikacyjnym do Majora PGL Antwerp 2022.

Aktualny skład BIG wygląda następująco:

  •  Johannes “tabseN” Wodarz
  •  Tizian “tiziaN” Feldbusch
  •  Florian “syrsoN” Rische
  •  Josef “faveN” Baumann
  •  Karim “Krimbo” Moussa
  •  Niclas “enkay J” Krumhorn (trener)