Respawn.pl

Gracze NEO nie do zatrzymania! FaZe wygrywa CS Asia Championships

Autor: Krzysztof Sarna
FaZe NEO

W ostatnim czasie podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego są nie do zatrzymania i udowodnili to po raz kolejny. FaZe Clan okazał się najlepszym zespołem turnieju CS Asia Championships. Po raz kolejny doszło do finału z udziałem polskich akcentów, ale Kamil “siuhy” Szkaradek musiał obejść się smakiem. 

Rozpędzeni gracze NEO

W niedzielę doszło w sumie do trzech spotkań w ramach CS Asia Championships. Najlepsza czwórka drużyn przystąpiła do półfinałów, które skończyły się dopiero po trzeciej mapie. W finale z kolei do wyłonienia mistrzowskiej formacji potrzebne były tylko dwie areny. 

siuhy i jego koledzy z MOUZ wygrali z Astralis 2:1. Wyścig po wielki finał rozpoczęli od triumfu na Overpassie do dziesięciu. “Myszy” jednak nie spodziewały się zapewne tego, że na wybranym przez siebie Mirage’u ulegną aż do trzech. Areną decydującą o dalszej grze w turnieju było Vertigo. Organizacja z Niemiec popisała się kapitalną, wyborną wręcz grą po stronie terrorystów, wygrywając 12:0! To, jak wielką rolę na tym planie odgrywa atak zaprezentowało jeszcze Astralis, ale MOUZ potrzebowało tylko jednego punktu, by zamknąć spotkanie i taki też zdobyło po siedmiu przegranych odsłonach z rzędu.

CZYTAJ TAKŻE: NaToSaphiX kończy z CS-em

Z kolei w drugim półfinale FaZe Clan pokonał ENCE. Podopieczni Filipa Kubskiego mieli wykorzystany margines błędu do minimum po tym, jak przegrali na Nuke’u do ośmiu. A wcale nie było łatwo w dalszej części meczu, bo “Ośmiornice” prowadziły 10:6 czy 12:10, ale organizacja ze Stanów Zjednoczonych doprowadziła do dogrywki, w której postawiła na swoim i wygrała 16:14. Na Anubisie tempo gry wcale nie było wolniejsze względem poprzednich dwóch lokacji. Organizacja z Finlandii ponownie była bliska zwycięstwa, prowadząc 10:4 czy 11:10, ale przegrała finalnie do jedenastu.

W wielkim finale doszło do spotkania dwóch najlepszych drużyn świata, które od premiery CS-a 2 spisują się na medal i prezentują naprawdę wysoki poziom. Jednakże na wyższym poziomie jest FaZe Clan, który w samym listopadzie wygrał po raz trzeci z rzędu z MOUZ. Pierwsza lokacja była czystą formalnością, wszak gracze NEO wygrali Mirage’a do siedmiu. Do ciekawej wymiany doszło dopiero na Nuke’u, gdzie “Myszy” miały wszystko po swojej stronie, by doprowadzić do mapy numer trzy. Prowadzenie 12:6 nie zostało jednak wykorzystane, co Finn “karrigan” Andersen i jego koledzy przekuli w kolejne odsłony. W trzeciej dogrywce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrali 22:18. 

Niedzielne wyniki CS Asia Championships 2023 prezentują się następująco:

Astralis 1:2 MOUZ – Overpass 10:13, Mirage 13:3, Vertigo 7:13

FaZe Clan 2:1 ENCE – Nuke 8:13, Ancient 16:14, Anubis 13:11

MOUZ 0:2 FaZe Clan – Mirage 7:13, Nuke 18:22

Klasyfikacja końcowa CS Asia Championships 2023 prezentuje się następująco:

  • 1. FaZe Clan – $250 000
  • 2. MOUZ – $100 000
  • 3-4. ENCE, Astralis – $50 000
  • 5-6. Ninjas in Pyjamas, Lynn Vision – $16 500
  • 7-8. Wings Up, TYLOO – $8500

CZYTAJ TAKŻE: Zmiany w CSTV, opóźnienia komend i zaproszenia – Aktualizacja CS2 10/11/2023