Respawn.pl

Hatton: "starali się zmusić mnie do zakończenia współpracy"

Autor: Sergiusz Lelakowski

Jed “HattonGames” Hatton jest jednym z najpopularniejszych brytyjskich streamerów oraz youtuberów, którzy skupiają się na Counter-Strike: Global Offensive. Jego konto na YT jest subskrybowane przez ponad 333 tysiące osób, a kanał na Twitchu jest obserwowany przez więcej niż 60 tysięcy widzów.

W ostatnim czasie byliśmy świadkami wielu skandali związanych z hazardem w esporcie. Streamerzy, którzy ukrywali, że są właścicielami jackpotów okradali swoich fanów, a Valve postanowiło całkowicie odciąć się od tego typu zachowań poprzez zmuszenie beneficjentów do zamknięcia działalności. Największą rolę w całej aferze odegrał Richard Lewis – brytyjski dziennikarz, który opublikował szokujące rozmowy odnoszące się do hazardu i oszustw na scenie. Materiały te zawierały również informację o tym, że Vulcun – niegdyś popularna strona fantasy draftów – miała przejąć serwis CSGOJackpot.

Hatton, w tamtym okresie, był związany umowami z Vulcun oraz EZSKINS. Druga firma działała na tej samej zasadzie co CSGOJackpot – wkładasz skiny, losujesz, wygrywasz lub przegrywasz. Wejście Vulcun w ten typ biznesu oznaczałoby konflikt interesów, ponieważ Hatton reklamowałby dwie różne strony zajmujące się tą samą działalnością.

Mogę potwierdzić, że w 2015 roku Vulcun starali się zmusić mnie do zakończenia współpracy z EZSKINS” – tak zaczyna się wpis Hattona potwierdzający autentyczność rozmów opublikowanych przez Lewisa. Następnie dodał: “W tamtym czasie miałem zawarte partnerstwo z obiema firmami. Niespodziewanie Vulcun zaoferowali mi znacznie lepsze warunki współpracy w zamian za korzystanie wyłącznie z CSGOJackpot”.

 

 

Brytyjczyk postanowił zostać lojalnym wobec swojego kolegi, a jednocześnie właściciela EZSKINS – Henry’ego “HenryG” Greera. “Grzecznie odmówiłem [przyjęcia nowego kontraktu z Vulcun], ponieważ czułbym się bardzo niekomfortowo, gdybym tak po prostu odszedł po długim czasie budowania silnej relacji z Henrym”.

Decyzja okazała się być tą właściwą, a Hatton zachował dobre stosunki z Vulcun, jak i z EZSKINS – “Ostatecznie utrzymałem swoją współpracę z Vulcun oraz EZSKINS bez żadnych konfliktów pomiędzy kontraktami”.