Respawn.pl

Heroic bez żadnych problemów pokonuje BIG na start grupy B

Autor: Krzysztof Sarna

Pierwsze koty za płoty, jeśli chodzi o piątek na BLAST Premier Fall Groups, ale także odświeżone zestawienie BIG. Heroic bez żadnych kłopotów pokonało niemiecką organizację w pierwszym pojedynku grupy B. Po stronie BIG nikomu nie udało się zanotować dodatniego K-D. 

Heroic na dużym spokoju odnosi pierwszy triumf na BLAST Premier Fall Groups

Pierwsze piątkowe zawody na BLAST Premier Fall Groups, a także w grupie B rozpoczęły się od Overpassa. Ten plan podyktowali Mateusz “mantuu” Wilczewski i jego koledzy. Wygrana runda pistoletowa zapowiadała, że kolejne odsłony będą obiecująco, ale szybko przekonaliśmy się, że niemiecko-polskie ataki były skutecznie odpierane przez lidera światowego rankingu HLTV (5:10). Po zmianie ponownie BIG świetnie zaczęło i aż trudno pomyśleć, że przy wygraniu dwóch pistoletówek podopieczni Faitha “gob-a b” Dayika nie tylko przegrali mapę, ale przegrali ją aż do siedmiu. 

CZYTAJ TAKŻE: Przemyślana skrzynka? Recenzja obudowy Cooler Master MasterBox TD500 Mesh V2

Inferno z kolei rozpoczęło się jak z nut dla skandynawskiej drużyny, która w szczytowym momencie gry w ofensywie prowadziła aż 8:3! Organizacja zza naszej zachodniej granicy jeszcze zapunktowała, dzięki czemu rezultat przed przerwą wyglądał przyjemnie dla oka (7:8). Zmiana ról nie wyszła finalnie na dobre 50. drużynie świata, która wygrała tylko jedną rundę, ulegając ostatecznie do ośmiu. 

Heroic 2:0 BIG – Overpass 16:7, Inferno 16:8

Już za chwilę, bo o godzinie 15:00 do gry wejdzie Natus Vincere oraz Astralis. Najprawdopodobniej to właśnie te zawody zgromadzą dziś największą publikę przed odbiornikami. Spora część społeczności jest zaciekawiona, jak w pierwszym meczu poradzi sobie mocno odświeżony skład Na’Vi. Natomiast na godzinę 18:30 zaplanowano mecz z udziałem FaZe Clanu i OG Esports. Oba te spotkania będzie można obejrzeć wraz z polskim komentarzem na oficjalnym kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Dostać się do niego można klikając tutaj