Respawn.pl

Heroic czy Vitality? Finał tytanów na BLAST Premier Spring Final

Autor: Krzysztof Sarna
cadiaN

Po kilku dniach rywalizacji na BLAST Premier Spring Final nadszedł czas na wielkie wyjaśnienie. Niedzielny finał zapowiada się bardzo pasjonująco, kiedy tylko zwrócimy uwagę na to, jakie drużyny staną naprzeciwko siebie. Mówimy tu przecież o istnej śmietance, wręcz tytanach bieżącej chwili, czyli Heroic i Teamie Vitality. 

Finał pomiędzy dwoma pierwszymi ekipami rankingu HLTV – Heroic oraz Team Vitality

Nie ma się co specjalnie oszukiwać, że rzadko kiedy w finale jakiegoś turnieju dochodzi do starcia pomiędzy dwoma najlepszymi ekipami świata. Największe imprezy zdążyły nas już przyzwyczaić do tego, że lubi dochodzić do niespodzianek. W kontekście BLAST Premier Spring Final tak jednak nie będzie, ponieważ o mistrzostwo zmagań toczyć bój będzie TOP2 światowego rankingu HLTV.

Wielki finał został zaplanowany na godzinę 20:30. Na trwającym wydarzeniu w Waszyngtonie do tej pory minimalnie lepiej radzili sobie gracze z Danii, którzy fazę play-off rozpoczęli dopiero od półfinału, dzięki bardzo dobrej postawie w fazie grupowej. Ekipa ze Skandynawii pokonał Complexity Gaming oraz FaZe Clan, natomiast wczoraj górowała nad Imperial. W przypadku “Pszczół” było odmiennie, ponieważ te już po pierwszym spotkaniu nieco drżały o swój dalszy los. Mathieu “ZywOo” Herbaut i spółka ulegli niespodziewanie Imperial, ale po wygranej z Cloud9 zameldowali się w ćwierćfinale. W nim organizacja znad Sekwany wyeliminowała FaZe Clan, a w półfinale G2 Esports.

CZYTAJ TAKŻE: Dołącz do klubu esportowego BetX

W tym roku będzie to już czwarty pojedynek tych zespołów. Do tej pory dwukrotnie triumfowało Vitality, które wygrało 2:1 na BLAST Premier Spring Groups pod koniec stycznia oraz IEM Rio w kwietniu 2:0. Heroic z kolei było lepsze na Intel Extreme Masters w Katowicach. Biorąc jednak pod uwagę ostatnio wygranego Majora przez podopiecznych Danny’ego “zonica” Sørensena, a także sensacyjne odpadnięcie w półfinałach Majora oraz IEM Dallas przez Duńczyków nie sposób nie stwierdzić, że faworytem tej konfrontacji jest właśnie TV.

20:30 | Heroic vs. Team Vitality – BO3 [Transmisja]

Triumfator dzisiejszego finału, a więc wielki mistrz zgarnie czek o wartości 200 tysięcy dolarów. Ponadto zwycięska formacja będzie się cieszyć z awansu na BLAST Premier World Final. Światowe finały zostaną rozegrane w połowie grudnia, a łączna pula nagród wynosić będzie milion dolarów.