Respawn.pl

Heroic i Astralis rozpoczynają grupę D EPL-a od zwycięstwa

Autor: Krzysztof Sarna

Dobiegł końca pierwszy, ale jakże emocjonujący dzień w grupie D w ramach piętnastego sezonu ESL Pro League. W szczególności można mówić, mówić i mówić o meczu pomiędzy Natus Vincere a x-kom AGO. Starcie to bezsprzecznie dowiozło mimo faktu, że pojedynek został przegrany przez ekipę z Polski. Do tego pierwszą wygraną w ostatnim zbiorze zanotowały Heroic i Astralis.

Natus Vincere, Heroic i Astralis. To triumfatorzy pierwszego dnia grupy D na ESL Pro League. Bezsprzecznie największym wygranym wśród przegranych środy jest x-kom AGO, które na drugiej mapie przegrało dopiero po ponad siedemdziesięciu rundach!

Relacja z meczu pomiędzy x-kom AGO a Natus Vincere dostępna jest w tym miejscu.

Heroic rozpoczęło rywalizację w grupie C od zwycięstwa z Complexity. Starcie to wystartowało na Ancient wybranym przez coL. Na tym planie Duńczycy czuli się jak ryby w wodzie, ponieważ triumfowali na nim do dziewięciu. O wiele więcej działo się na Overpassie, który zakończył się dopiero po komplecie odsłon. Paytyn “junior” Johnson i jego koledzy 10:7, 13:10 czy 14:13, ale przegrali trzy kolejne, przez co było po meczu.

Swoją pierwszą wygraną odnieśli reprezentanci Astralis, którzy bez żadnych przeszkód pokonali Evil Geniuses. Starcie to zainicjowało Vertigo, na którym chcieli grać reprezentanci EG. W pewnym momencie ich sytuacja była wręcz katastrofalna, ponieważ przegrywali 4:13. Może wynik kosmetycznie się polepszył, ale i tak najlepszy nie był, ponieważ Duńczycy triumfowali do dziewięciu. Całkiem podobna sytuacja miała miejsce na Overpassie, ponieważ podopieczni Martina “trace’a” Heldta wygrali 16:8. 

Środowe wyniki grupy D piętnastego sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

x-kom AGO 0:2 Natus Vincere  – (Relacja z tego meczu dostępna jest tutaj

Complexity 0:2 Heroic – Ancient 9:16, Overpass 14:16

Astralis 2:0 Evil Geniuses – Vertigo 16:9, Overpass 16:8