Respawn.pl

Heroic mistrzem Pinnacle Cup Championship! Astralis w duńskich derbach było bezradne

Autor: Krzysztof Sarna

Zakończyliśmy rywalizację w ramach Pinnacle Cup Championship 2022. Najlepszą drużyną całego turnieju zostało Heroic, które wręcz dyktowało warunki Astralis w wielkim finale. BIG w ostateczności musiało obejść się smakiem i zajęło trzecią lokatę. 

Wielkiego zaskoczenia w kontekście mistrzostwa nie było. Po tytuł w końcu sięgnęła formacja, która plasuje się najwyżej w światowym rankingu HLTV spośród wszystkich trzech, które miały okazję rywalizować w sobotę na Pinnacle Cup Championship. Być może ten triumf pociągnie Duńczyków do powrotu na dobre tory. 

CZYTAJ TAKŻE: Denis Załęcki kontra Mateusz Kubiszyn już niebawem! Poznaliśmy szczegóły zaległej walki HIGH League 3

Sobota rozpoczęła się od małego finału, w którym obserwowaliśmy rywalizację z udziałem Heroic i BIG. Obie ekipy walczyły o awans do wielkiego finału, w którym czekało już Astralis. Starcie wystartowało na Mirage’u wybranym przez naszych zachodnich sąsiadów. Przez większość czasu tej lokacji gra oraz wynik układał się po myśli formacji ze Skandynawii, która prowadziła 13:8. Później jednak do rywalizacji wrócili reprezentanci BIG, którzy mieli dwa punkty mapowe (15:13), ale ich nie wykorzystali i tym samym ulegli w dogrywce. Na Overpassie z kolei Florian “syrsoN” Rische nie mieli zbyt wielu argumentów, przegrywając 10:16 i jednocześnie całe starcie wynikiem 0:2.

Finał PCC był jednocześnie duńskimi derbami, w których Heroic pokazało miejsce Astralis w szeregu. Kristian “k0nfig” Wienecke i jego kompani nie dali sobie rady na wybranym przez siebie Ancient’cie, bowiem wygrali zaledwie dziewięć odsłon. Na Overpassie co prawda tej walki było jeszcze więcej, aczkolwiek to nie wystarczyło na lepiej dysponowanych Martina “stavna” Lunda i jego kompanów. 

Sobotnie wyniki Pinnacle Cup Championship prezentują się następująco:

Heroic 2:0 BIG – Mirage 19:15, Overpass 16:10

Astralis 0:2 Heroic – Ancient 9:16, Overpass 11:16

Tak więc Heroic zostało mistrzem Pinnacle Cup Championship 2022, chociaż MVP całych zawodów wybrany został Benjamin “blameF” Bremer. Zwycięska formacja wzbogaciła się o 150 tysięcy dolarów.

Klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco:

  • 1. Heroic – $150 000
  • 2. Astralis – $50 000
  • 3. BIG – $35 000
  • 4. Finest – $15 000
  • 5-6. Imperial, fnatic
  • 7-8. EG.PA, MIBR