Respawn.pl

Hiszpan kompletuje skład Ninjas in Pyjamas!

Autor: Marcin Kapusta

Ninjas in Pyjamas ponownie w pełnej krasie. Wakat na pozycji głównodowodzącego wypełnił Alejandro “alex” Masanet!

Pod koniec października rozpoczęły się przetasowania kadrowe w szeregach Ninjas in Pyjamas. Najpierw za burtą znalazł się Hampus “hampus” Poser, a później gwiazdor zespołu Ludvig “Brollan” Brolin. Jedną z luk załatał już powracający z rezerwy Patrick “es3tag” Hansen, a dziś wyjściową piątkę skompletował Alejandro “alex” Masanet. Tym samym Hiszpan będzie piastował funkcję IGL-a w międzynarodowym kolektywie.

To, że drużyna taka jak NiP wykazała zainteresowanie i podpisała ze mną kontrakt, jest spełnieniem moich marzeń. Naprawdę nie mam słów, by opisać to uczucie, jest naprawdę piękne” – powiedział alex na łamach HLTV.

Były zawodnik Movistar Riders na pokładzie NiP-u 

Ponieważ nasz ukochany Counter-Strike się zmienił, NiP również musi się zmienić. Nasze procesy dotyczące budowania zwycięskich drużyn muszą ewoluować. Zmiany w składzie są częścią tego procesu i zdecydowanie najbardziej widoczną jego częścią. Teraz naszą uwagę kładziemy na dwa kluczowe aspekty – konflikty ról i prowadzenie. Kiedy ogłosiliśmy powrót es3taga do składu, wyjaśniłem, w jaki sposób przyczynia się to do rozwiązywania konfliktów ról. Co pozostało? Sprawdzony lider. Cieszę się, że alex zasilił nasze szeregi, ponieważ idealnie pasuje do zespołu, który budujemy. Mieliśmy go na oku przez dłuższy czas. Wykonał świetną robotę w Movistar Riders, imponując nam na wielu turniejach niesamowicie zwartym i spójnym CS-em przeciwko znacznie silniejszym drużynom na papierze. Wczesne dni CS2 z pewnością będą chaotyczne, ale mocno wierzę, że solidne podstawy i silna etyka pracy są najważniejszą częścią adaptacji do nowej gry” – oświadczył generalny menadżer organizacji, Bjorn “THREAT” Pers.

Alex od 2018 roku reprezentował Movistar Riders. To on w dużej mierze odpowiedzialny był za budowę zespołu, który nie tak dawno namieszał na wielkiej scenie.  Pod jego wodzą hiszpańska formacja zdołała bowiem m.in. zwyciężyć dwa turnieje z cyklu ESL Challenger, a także sensacyjnie dotrzeć do półfinałów IEM Cologne 2022, pozostawiając w pokonanym polu Vitality, G2 czy Liquid. Niemniej gehenna zaczęła się w sierpniu 2022 roku, gdy Alvaro “SunPayus” Garcia został wykupiony przez ENCE. Utrata najjaśniejszego filaru przyczyniła się do ogromnego regresu, a przeprowadzone zmiany kadrowe nie okazały się skuteczne i jeszcze bardziej zdestabilizowały wyniki Movistar Riders.

Aktualny skład Ninjas in Pyjamas wygląda następująco:

  • Sweden Fredrik “REZ” Sterner
  • Denmark Kristian “k0nfig” Wienecke
  • Ukraine Danił “headtr1ck” Walitow
  • Denmark Patrick “es3tag” Hansen
  • Spain Alejandro “alex” Masanet
  • Sweden Daniel “djL” Narancic (trener)

Podopieczni Daniela “djLa” Narancica już za pięć dni (tj. 8 listopada) rozpoczną zmagania w CS2 Asia Championships, którego pula nagród wynosi pół miliona dolarów. Niemniej alexa zabraknie w Szanghaju. Hiszpan w nowych barwach zadebiutuje dopiero podczas jesiennych finałach BLAST Premier, rozgrywanych w dniach 22-26 listopada w Kopenhadze.