Respawn.pl

Kolejne pożegnanie w Ninjas in Pyjamas! Brollan za burtą

Autor: Marcin Kapusta

Zgodnie z wcześniejszymi przesłankami krążącymi w kuluarach, Ludvig “Brollan” Brolin wylądował na rezerwie Ninjas in Pyjamas! 

To już druga zmiana w szeregach Ninjas in Pyjamas od początku bieżącego tygodnia. Zaledwie trzy dni temu (tj. 25 października) Patrick “es3tag” Hansen powrócił do wyjściowego składu, przejmując obowiązki prowadzącego od Hampusa “hampusa” Posera. Z kolei wczoraj (tj. 27 października) angaż stracił Ludvig “Brollan” Brolin. W rolę tymczasowego zmiennika wcieli się Max “maxster” Jansson, który już wspomaga drużynę w ramach Roobet Cup i Thunderpick World Championship 2023.

Nasz drugi ruch kadrowy w składzie został sfinalizowany. Postanowiliśmy przenieść na ławkę rezerwowych Brollana i dać mu szansę na poszukanie innych ofert. Dziękujemy Ludvig za wysiłek i pasję, które wniosłeś do zespołu. Nie możemy się doczekać, aż zabłyśniesz jako jedna z najjaśniejszych szwedzkich gwiazd. Chcielibyśmy również podziękować maxsterowi, ponieważ będzie pełnił funkcję zmiennika nieco dłużej, dopóki nie ujawnimy ostatecznego elementu naszej wyjściowej piątki.” – oświadczyła szwedzka organizacja za pośrednictwem platformy X.

Bohater głośnego transferu odchodzi

Brollan trafił do NiP-u końcówką marca 2022 roku na zasadzie transferu z Fnatic. Kwota jego wykupu mogła wynieść wówczas nawet 600 tysięcy dolarów. Pod banderą sztokholmskiego klubu sięgnął po kilka sukcesów, do których zaliczyć można m.in. triumfy w Svenska Cupen i Global Esports Tour Dubai 2022, a także dotarcie do ćwierćfinałów antwerpskiego Majora. Niemniej wraz z tworzeniem międzynarodowego kolektywu, Brollan zaczął tracić swój indywidualny blask. 21-latek opowiadał się bowiem za utrzymaniem w pełni szwedzkiej piątki. Według licznych przesłanek, to właśnie było powodem jego odejścia.

Aktualny skład Ninjas in Pyjamas wygląda następująco:

  • Sweden Fredrik “REZ” Sterner
  • Denmark Kristian “k0nfig” Wienecke
  • Ukraine Danił “headtr1ck” Walitow
  • Denmark Patrick “es3tag” Hansen
  • Sweden Max “maxster” Jansson
  • Sweden Daniel “djL” Narancic (trener)
  • Sweden Hampus “hampus” Poser (rezerwa)
  • Sweden Ludvig “Brollan” Brolin (rezerwa)

Podopieczni Daniela “djL-a” Narancica toczą obecnie batalie w dwóch internetowych turniejach wyższego szczebla rozgrywkowego – Roobet Cup oraz Thunderpick World Championship 2023, których pula nagród wynosi odpowiednio ćwierć i pół miliona dolarów. W tym pierwszym posiadają bilans 1-0 po pokonaniu Fnatic, zaś w tym drugim 0-1 po uznaniu wyższości Virtus.pro. Już dziś o godzinie 15:00 czeka ich starcie z faworyzowanym Monte Esports, którego barwy reprezentuje Szymon “kRaSnaL” Mrozek.