Respawn.pl

Wrócił i odszedł… Prowadzący NiP na rezerwie, jego następcą es3tag

Autor: Marcin Kapusta
Es3tag

Patrik “es3tag” Hansen powrócił do wyjściowego składu Ninjas in Pyjamas, przejmując pałeczkę prowadzącego od Hampusa “hampusa” Posera! 

Po niespełna roku grzania ławy, trykot Ninjas in Pyjamas ponownie przywdział Patrick “es3tag” Hansen, wchodząc w buty dotychczasowego prowadzącego Hampusa “hampusa” Posera. Zmiany wdrożone przez szwedzką organizację mogą być sporym zaskoczeniem, zważywszy na fakt, że hampus zaledwie cztery miesiące temu powrócił do czynnej rywalizacji po długim okresie rekonwalescencji.

Miło nam ponownie powitać znajomą twarz, es3taga. Jednocześnie podjęliśmy decyzję o przesunięciu na rezerwę hampusa. Chcielibyśmy mu podziękować za jego wysiłki na rzecz drużyny i życzyć wszystkiego najlepszego w przyszłości” – ogłosili przedstawiciele NiP-u za pośrednictwem mediów społecznościowych.

NiP traci szwedzki trzon

Ponowny angaż es3taga kończy jego dziesięciomiesięczną gehenną na ławce rezerwowych. Duńczyk dołączył do organizacji w listopadzie 2021 roku, zastępując Linusa “LNZ-a” Holstanga. Pod jej banderą zdołał m.in. wywalczyć wicemistrzostwo IEM Winter 2021, zwyciężyć Global Esports Tour Dubai 2022 oraz dotrzeć do ćwierćfinałów antwerpskiego Majora. Pod koniec grudnia 2022 stracił angaż, a powstały wakat wypełnił sprowadzony z NAVI Junior Danił “headtr1ck” Walitow. Od tego momentu pozostawał nieaktywnym członkiem dywizji CS:GO.

Zaledwie dwa tygodnie temu es3tag ogłosił na platformie X, że poszukuje nowego wyzwania w Counter-Strike’u 2. Nadmienił, że jest otwarty na przejęcie roli IGL-a i nadal ma obowiązujący kontrakt z Ninjas in Pyjamas. Ten wpis spotęgował zdziwienie, spowodowane dzisiejszym ogłoszeniem przetasowań kadrowych.

 +hampus, -hampus, +hampus, -hampus

hampus dołączył do Ninjas in Pyjamas w połowie maja 2020 roku, przejmując dowodzenie od Jonasa “Lekr0” Olofssona. Utożsamiając się ze skandynawskim klubem, wywalczył kilka spektakularnych sukcesów. Do najważniejszych należą: triumf w IEM Fall 2021 Europe, wicemistrzostwo IEM Winter 2021, dwukrotne dotarcie do półfinałów ESL Pro League oraz wystąpienie w fazie pucharowej sztokholmskiego Majora.

26 stycznia bieżącego roku hampus odsunął się w cień z powodu problemów natury zdrowotnej, a w jego buty wszedł Kristian “k0nfig” Wienecke. Po pięciomiesięcznym urlopie rekonwalescencyjnym, powrócił do wyjściowej piątki w miejsce Aleksiego “AlekisegoB” Virolainena, który niedługo później został wykupiony przez Natus Vincere. Niemniej od momentu jego powrotu, drużyna nie zdołała wywalczyć żadnych większych sukcesów na arenie międzynarodowej.

Aktualny skład Ninjas in Pyjamas wygląda następująco:

  • Sweden Fredrik “REZ” Sterner
  • Sweden Ludvig “Brollan” Brolin
  • Denmark Kristian “k0nfig” Wienecke
  • Ukraine Danił “headtr1ck” Walitow
  • Denmark Patrick “es3tag” Hansen
  • Sweden Daniel “djL” Narancic (trener)
  • Sweden Hampus “hampus” Poser (rezerwa)

Patrick “es3tag” Hansen będzie miał okazję zaprezentować się w roli prowadzącego już w czwartek, tj. 26 października o godzinie 19:00.  Wówczas jego zespół podejmie Fnatic w ramach meczu otwierającego grupy D Roobet Cup 2023. Oprócz Fnatic i NiP-u, w koszyku D znaleźli się także Monte Szymona “kRaSnaLa” Mrozka oraz OG Macieja “F1KU” Miklasa.