Respawn.pl

IEM Dallas: Snax zalicza udany debiut w ENCE!

Autor: Filip Woszczek

Pierwszy dzień rozgrywek w ramach Intel Extreme Masters Dallas 2022 zgromadził wiele tysięcy Polaków, którzy chcieli obserwować pierwszy występ Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego w ENCE. Jego drużyna zaliczyła dwa dobre spotkania, które w rezultacie dały dzień odpoczynku przed kolejnym, trudnym meczem.

W pierwszym meczu ekipa ENCE miała za zadanie pokonać MOUZ w formacie Best of 1. Po zbanowaniu map oczom ukazał się Nuke, na którym pierwsza pistoletówka padła łupem ENCE. Szybka odpowiedź w kolejnej rundzie od rywali natychmiastowo dała im prowadzenie jako CT, ale koniec końców to terroryści okazali się lepsi w pierwszej połówce (9:6). Nadzieję dla MOUZ dała wygrana pistoletówka, ale tylko przez dwie rundy, ponieważ reszta spotkania przebiegała pod kontrolą ENCE.

🇵🇱 ENCE  16 – Nuke – 9  🇪🇺 MOUZ

O wiele trudniejszy sprawdzian czekał Polaków w kolejnym starciu, tym razem przeciwko G2. Format spotkania uległ zmianie, więc teraz musieli walczyć przynajmniej na dwóch mapach. W Dust2 dobrze wgryzła się ekipa G2, szybko budując przewagę nad ENCE po stronie atakującej (6:2). Później jednak to drużyna Snaxa wygrała aż 7 rund z rzędu, kończąc połówkę z optymistycznym 9:6. Druga połówka rozegrała się po myśli ENCE, ponieważ pierwsze 5 rund trafiło na ich konto, szybko zbliżając ich do 16 punktu (14:6). Później pojawiły się niemałe problemy w dokończeniu mapy, ale ostatecznie udało im się wygrać pierwszą mapę wynikiem 16:14.

Nie mniej wyrównany okazał się Nuke, na którym zawodnicy ENCE nie pozwolili ekipie NiKo odjechać zbyt daleko z wynikiem, inkasując aż 7 rund jako terroryści. Mimo, że druga pistoletówka trafiła do ENCE, to zawodnicy G2 odjechali nieco z wynikiem w ofensywie (13:10). Dobry comeback zaliczyła jednak drużyna z trójką Polaków, wygrywając kolejne 6 z 7 rund, więc rezultat mapy był identyczny, jak na Dust2.

🇵🇱 ENCE 20 🇪🇺 G2

16 – Dust2 – 14


16 – Nuke – 14


https://twitter.com/ESLCS/status/1531444293361094660

Dnia jutrzejszego ekipa ENCE stanie naprzeciw świeżo upieczonych zwycięzców Majora w Antwerpii. Spotkanie ENCE przeciwko FaZe zaplanowane jest na godzinę 21:30, aczkolwiek wszystko może ulec zmianie. Po więcej informacji zapraszamy do relacji poświęconej IEM Dallas 2022.