IEM Katowice 2018: AVANGAR wraca do domu; Astralis wygrywa z SK

Autor: Paweł Wilk

Poznaliśmy pierwszą drużynę, która pożegnała się z Intel Extreme Masters Katowice 2018. AVANGAR przegrało z Renegades, natomiast w hitowym meczu Astralis pokonało SK Gaming.

W pierwszym meczu czwartej kolejki zobaczyliśmy starcie dwóch przegranych grupy A. Renegades po porażce z Astralis musiało zmierzyć się z AVANGAR, które uległo SK Gaming. Faworytem tego starcia wydawali się reprezentanci australijskiej organizacji i już pierwsze rundy na Mirage’u pokazały, kto chce narzucić swój styl gry. Aaron ”AZR” Ward i spółka szybko objęli prowadzenie, którego nie oddali też w drugiej połowie, wygrywając 16:8. Więcej emocji oglądaliśmy na Cache’u, gdzie czwórka Kazachów i Rosjanin postawili cięższe warunki. Co prawda, po pierwszej połowie znowu prowadzili gracze Renegades, ale w drugiej wschodnioeuropejska formacja była blisko odrobienia strat. Ostatecznie, po nerwowej końcówce, zwycięstwo 16:12 zanotowali podopieczni Warda.

Renegades 2:0 AVANGAR

de_Mirage – 16:8
de_Cache – 16:12

We wtorkowym hitowym meczu kibice oglądali starcie Astralis i SK Gaming, a stawką był awans do trzeciej rundy drabinki wygranych. Zgodnie z oczekiwaniami rywalizacja na Overpassie toczyła się w bardzo wyrównanym tempie, a minimalne prowadzenie 9:6 było na koncie Duńczyków, którzy zaczęli po stronie terrorystów. Po zmianie stron do ataku ruszyło Astralis, które wygrało rundę pistoletową, a potem kolejne rundy eco przeciwnika. Świetna gra Nicolaia ”device’a” Reedtza sprawiła, że jego drużyna prowadziła już 13:7. Wtedy przebudzili się Brazylijczycy, którzy zgarnęli kolejne cztery starcia. To wprowadziło wiele zakłopotania w szeregach CT. W kluczowych starciach lepiej zachowali się reprezentanci Astralis, wygrywając 16 do 12.

Na Mirage’u od samego początku błyszczała tylko jednak ekipa. Astralis zaczęło od strony broniącej i wręcz zamurowała dostęp przeciwnikom na mapie. Zawodnicy dowodzeni przez Gabriela ”FalleNa” Toledo nie mieli pomysłu na rozegranie swoich akcji, co w konsekwencji skutkowało tylko trzema zdobytymi oczka. Kluczowe okazały się ponownie pistolety, ponieważ SK wygrało pierwszą rundę i zdołało poprawić swój dorobek. Skuteczna gra obronna pozwoliła zbliżyć się na 12:9, a potem do remisu 15:15. Pierwsza dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy, druga padła łupem Astralis.

Astralis 2:0 SK Gaming

de_Overpass – 16:12
de_Mirage – 22:20

Wszystkie informacje o meczach Intel Extreme Masters Katowice 2018 znajdziecie w naszej relacji.