Respawn.pl

Ignis Serpens i Anonymo, czyli finał ESL Mistrzostw Polski

Autor: Krzysztof Sarna

Bieżąca niedziela to dzień wielkich finałów turniejów. Z jednej strony poznanie mistrza ESL Challenger Katowice, z drugiej BLAST Premier Spring Final, a jeszcze z trzeciej wiosenne ESL Mistrzostwa Polski. Nad Wisłą przyjdzie poznać nam dzisiaj najlepszy zespół. O czempionat walczyć będą gracze Ignis Serpens oraz Anonymo Esports.

Ignis Serpens i Anonymo Esports, czyli walka dla obu organizacji o pierwsze mistrzostwo Polski

Już na samym starcie trzeba zaznaczyć, że uczestnicy dzisiejszego finału wiosennych ESL Mistrzostw Polski w swoim dorobku nie mają jeszcze tego tytułu. I o ile w przypadku tej pierwszej formacji jest to jak najbardziej zrozumiałe, gdyż dopiero w połowie kwietnia zakontraktowała graczy PALOMY i stanie po raz pierwszy przed taką szansą, o tyle Anonymo w swojej historii już trzykrotnie docierało do półfinału polskich mistrzostw. Do IS należy jeszcze dodać, że rozchodzi się tutaj o sam fakt organizacji, bo przecież trójka zawodników tego zespołu jeszcze pod banderą Permitty triumfowała w jesiennym finale ESL MP, dzięki czemu rywalizowała później na Intel Extreme Masters Katowice.

CZYTAJ TAKŻE: Dołącz do klubu esportowego BetX

We wczorajszych półfinałach obserwowaliśmy różne wyniki. “Anonimowi” potrzebowali tylko dwóch map, by pokonać AGO Esports. O ile Nuke wybrany przez “Jastrzębie” był wyrównany i obfitował w komplet odsłon, o tyle Ancient był czystą przejażdżką, co tylko potwierdza rezultat 16:2! O wiele więcej wysiłku, by awansować do wielkiego finału musieli włożyć gracze Ignis Serpens, którzy rozegrali pełną serię. Ba! Illuminar Gaming było o krok od awansu, wygrywając Inferno 16:9. Później jednak Mariusz “casey” Jarząb i jego koledzy zwyciężyli Ancient i Mirage’a kolejno do dziesięciu i jedenastu.

Dzisiejszy finał rozpocznie się o godzinie 17:00. Trudnym zadaniem jest jednoznaczne stwierdzenie, która z ekip sięgnie po wiktorię. Gdyby patrzeć na światowy ranking HLTV, wówczas wspomnielibyśmy, że będzie to Anonymo, które plasuje się na 63. pozycji, podczas gdy IS na 90. Koniec końców nie jest to spora różnica. Warto wspomnieć, że zbliżający się finał rozegrany zostanie w formacie BO5, tak więc margines błędu został zwiększony. 

17:00 | Ignis Serpens vs. Anonymo Esports – BO5 [Transmisja]

Mistrz Polski wzbogaci się o 50 tysięcy złotych. Na tym jednak nie kończymy, ponieważ triumfator dzisiejszego finału awansuje do kwalifikacji do osiemnastego sezonu ESL Pro League. Eliminacje rozegrane zostaną w połowie lipca, a na liście uczestników widnieją już takie formacje jak Into the Breach, Bad News Eagles, SAW, Eternal Fire czy Looking4Org.