Respawn.pl

Ignis Serpens sięgnie po byłych graczy Virtus.Pro i Tempo Storm?

Autor: Maks Bartosik
Vegi

Takich informacji to się nie spodziewaliśmy! Według najnowszych leaków, Ignis Serpens planuje dokonać zmian w składzie, sięgając po dwóch zagranicznych graczy!

Ignis Serpens, czyli dawna Permitta czy Paloma, po dobrym początku roku, przez ostatnie miesiące musiała męczyć się z sporym dołkiem formy i zmianami w składzie. Polska formacja odniosła w tym czasie tylko jeden sukces – triumf podczas wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski, na których w finale pokonali Anonymo. Wszystko wskazuje jednak na to, że mimo ostatniego sukcesu, w składzie reprezentującym ukraińską organizację i tak dojdzie do zmian.

Najnowszy leak autorstwa profilu Newsy z polskiej sceny CS:GO sugeruje, że Ignis Serpens testuje w tym momencie aż czterech nowych zawodników. Dwóch z nich znamy z krajowego podwórka – to Vegi (ex-Virtus.Pro) oraz mwlky (ex-AGO), ale druga dwójka to już reprezentanci zagranicznej sceny i co zaskakujące, nie są to nieznane nicki, a gracze z dobrymi zespołami w CV!

Ignis Serpens zmienia taktykę!

Mowa o Kevinie “HS” Tarn oraz Jesperze “tenzki” Plougmannie. HS’a polscy fani mogą kojarzyć przede wszystkim z występów dla Penta Esports i Tempo Storm, w których występował razem z Pawłem “Innocent” Mockiem. Estończyk w swoim CV ma także takie organizacje jak Optic Gaming, Rogue czy GamerLegion, a jego ostatnim zespołem była Cowana Gaming (czerwiec-październik 2022).

Z kolei tenzki głównie kojarzony jest z występów pod banderą Team Dignitas, Rogue czy SK Gaming. 29-letni Duńczyk w styczniu ubiegłego roku przeniósł się na scenę VALORANT, jednak po kilku miesiącach wrócił do CS:GO i dołączył do zespołu Savage, by następnie objąć posadę trenera KRC Genk Esports, z którym rozstał się wraz z końcem czerwca.

Profil Leaki polskiego podwórka informuje natomiast, że w ostatecznym składzie Ignis Serpens nie zobaczymy Tenzkiego. Zgodnie z treścią przecieku, z zespołem pożegna się Casey, a dołączą do niego vegi, mwlky oraz HS.