Respawn.pl

IHC i MiBR grają dalej, paIN i Grayhound żegnają się z IEM Katowice 2023

Autor: Maks Bartosik

Zakończyły się pierwsze spotkania drugiego dnia IEM Katowice 2023. Z turniejem dzisiaj pożegnały się zespoły paIN i Grayhound.

O godzinie 16:00 rozpoczęły się dwa mecze o pozostanie w fazie play-in IEM Katowice 2023. W obu spotkaniach reprezentanci Brazylii mierzyli się z drużynami z Azji – paIN podejmowało IHC, a MiBR musiało stawić czoła Grayhound.

paIN – IHC

Faworyzowane paIN sprawdziło dzisiaj małą niespodziankę, przegrywając z mongolskim IHC. Brazylijczycy najpierw przegrali na wybranym przez IHC Inferno 12:16, a potem na własnej mapie, Nuke, zdołali ugrać tylko jedenaście rund. Dla IHC wygrana z paIN oznacza, że jutro zmierzą się z FURIA w meczu o być albo nie być w fazie grupowej IEM Katowice 2023.

MiBR – Grayhound

W drugim meczu też przez chwilę pachniało niespodzianką. Made In Brazil z nowymi twarzami w składzie pokonało Grayhound 2:1. Brazylijczycy rozpoczęli mecz od wygrania mapy rywali, którą było Inferno. Tam mieliśmy wynik 16:13 dla MiBR. Na drugiej mapie, wybranym przez brazylijską formację Anubisie mecz przebiegał podobnie, z tą różnicą że ostatecznie to Grayhound wygrało 16:14. Na trzeciej mapie, Vertigo, Hen1 i spółka nie dali rywalom już żadnych szans, wygrywając 16:2 i eliminując rywali z turnieju.

MiBR dzięki tej wygranej zmierzy się z Fnatic. Zwycięzca tego spotkania awansuje dalej, przegrany pożegna się z szansą na występ w spodku.

Kolejne mecze

A już za chwilę na serwerze pojawią się zawodnicy Permitta, którzy zmierzą się z Complexity. Stawką tego meczu jest pozostanie w grze o awans do fazy grupowej IEM Katowice 2023. Transmisję z tego spotkania będzie można obejrzeć na polskim kanale Twitch ESL.

W drugim meczu o godzinie 19:30 zobaczymy zawodników Evil Geniuses i Sprout.  Więcej informacji o IEM Katowice 2023 znajdziecie tutaj.