Respawn.pl

Ile osób gra w CS:GO?

Autor: Michał Maćkowski
grafika z CS:GO

CS:GO to gra, która rzadko przechodzi zmiany, jednak wciąż ma setki tysięcy fanów na świecie i poszerza grono graczy z każdym miesiącem. Ile osób gra w CS:GO w 2023 roku? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Jeżeli mówimy o grach, które są praktycznie nieśmiertelne, to na pewno jedną z myśli kierujemy w stronę CS:GO. Produkcja Valve od 2012 roku cały czas zyskuje nowych fanów i nie zraża do siebie wielu stałych graczy, mimo braku zmian i niedodawania nowych zawartości. Społeczność graczy często zastanawia się, ile osób gra miesięcznie w CS:GO. Postanowiliśmy to sprawdzić i niżej znajdziesz odpowiedź!

Ile osób gra miesięcznie w CS:GO?

CS:GO z każdym rokiem zyskuje na liczbie graczy, a aktualnie najwięcej użytkowników grało jednocześnie w produkcję Valve 11 lutego 2023 roku. Wtedy w grze znajdowało się ponad 1 320 000 graczy, mimo że w tym okresie deweloperzy nie decydowali się na duże zmiany w tytule. Co ciekawe nowy rekord zbiegł się z półfinałami Intel Extreme Masters Katowice 2023. Poprzedni rekord ustanowiony został w kwietniu 2020 roku, gdzie w jednym momencie w CS:GO grało około 1 300 000 graczy. To oznacza, że produkcja Valve potrzebowała niecałych trzech lat na ustanowienie nowego szczytu graczy. 

Dziennie średnio według statystyk SteamCharts gra około 600 000 graczy i liczba od listopada 2022 wciąż rośnie. Najwięcej użytkowników uruchamia CS:GO po godzinie 15:00 czasu polskiego. W ostatnich tygodniach stycznia 2023 roku w tych godzinach liczba graczy na serwerach przekraczała regularnie milion.

Przeczytaj więcej – Ile otwarto skrzynek CS:GO w 2022 roku?

Styczeń 2023 roku dobry dla CS’a

Nowy rok spowodował spory przyrost graczy, którzy powrócili do produkcji od Valve. Średnio w pierwszym miesiącu 2023 roku na serwerach meldowało się dziennie ponad 720 000 użytkowników, co stanowi najlepszy wynik od marca 2021 roku. Co jednak istotne, niespowodowane to było nowymi aktualizacjami, których po prostu deweloperzy nie wypuszczają. W ostatnim czasie producent skupia się wyłącznie na pojedynczych poprawkach na mapach.

Można zauważyć analogię, że najwięcej graczy sięga po Counter Strike’a w momencie, gdy na scenie esportowej rozgrywane są duże turnieje typu IEM Katowice czy Majory. Wkrótce rozpocznie się ESL Pro League, które potocznie jest nazywane “esportową Ligą Mistrzów”. Być może w trakcie finałów EPL’a także odnotujemy kolejny wzrost graczy?