Respawn.pl

Ile osób ma dostęp do beta Counter-Strike 2?

Autor: Michał Maćkowski
Counter-Strike 2 grafika promująca, update CS2

Counter-Strike 2 wciąż znajduje się w wersji beta i nie wiadomo, kiedy zostanie oddany wszystkim zainteresowany. To jednak według najnowszych informacji od Leetify, liczba ta jest naprawdę niewielka. 

Beta Counter-Strike 2 – ile osób posiada do niej dostęp? 

Wiele osób wciąż narzeka na brak dostępu do bety Counter-Strike 2. Nie ma co się dziwić, bowiem każdy chciałby przetestować nową wersję najpopularniejszego FPS’a na świecie, który napisze kolejną piękną historię. To jednak według najnowszych wyliczeń, nie aż tak wielu może się cieszyć z dostępu.

ThourCS dzięki Leetify, platformie ze statystykami w CS:GO umożliwiającej ulepszenie swoich umiejętności, sprawdził, ile graczy mniej więcej posiada dostęp do bety Counter-Strike 2. Według wyliczeń, pierwsza zaproszenia do zamkniętych testów, które miały miejsce w 22 marca 2023 roku powędrowały do około 1,4% graczy.

Kolejne zaproszenia do zamkniętych testów Valve wysłało dokładnie 10 czerwca oraz 19 lipca. Od tamtej pory, deweloperzy nie zdecydowali się zaprosić większej liczby graczy do testów, co niektórych zaskakuje. To jednak według wyliczeń Leetify, na dzień 14 sierpnia dostęp do bety Counter-Strike 2 posiada aktualnie 7,2% graczy. Być może w tym gronie są również gracze, którzy przestali już interesować się grą i nawet nie sprawdzili czy otrzymali dostęp.

Co pomaga w otrzymaniu dostępu do bety CS2?

Od samego początku zamkniętych testów, społeczność stworzyła różne warianty, które miały pomóc w otrzymaniu bety Counter-Strike 2. Wiemy jednak tyle, że otrzymanie zaproszenia zależy od wielu czynników, w tym od: spędzonych godzin w grze w ostatnim czasie na oficjalnym serwerach Valve, współczynnika zaufania czy statusu konta na Steam.

Na ten moment nie wiemy, kiedy Counter-Strike 2 otrzyma swoją oficjalną premierę, jednak najnowsze przecieki mówią o dwóch możliwych datach. Pierwsza z nich to już 21 sierpnia, w dzień urodzin CS:GO. Nieco później, bo we wrześniu wykryto w plikach gry start pierwszego sezonu w grze. Więcej informacji o Counter-Strike 2 znajdziecie tutaj.