Respawn.pl

Strona główna » Illuminar może dziś awansować do ESL Pro League. Na drodze FTW

Illuminar może dziś awansować do ESL Pro League. Na drodze FTW

Autor: Aleksander Kurcoń

Czy droga do ESL Pro League była kiedyś tak łatwa? Illuminar Gaming stoi przed ogromnym osiągnięciem. Polacy jeśli dziś pokonają FTW, to awansują do 16. sezonu ESL Pro League.

  • mini flag icon of Poland Illuminar – mini flag icon of Portugal FTW

Chyba mało kto spodziewał się tego, że to właśnie Illuminar może wkrótce znaleźć się w ESL Pro League. W ostatnich latach udawało się to głównie x-kom AGO z polskiego podwórka. Oczko ma jednak bardzo duże szanse na to, że zagra w nowym sezonie CS-owej “Ligi Mistrzów”.

Polacy obecnie przebywają w Jonkoping na LAN-ie ESL Pro League Season 16 Conference. To turniej, który stanowi bezpośrednią przepustkę do ESL Pro League Season 16. Z 16 uczestników aż sześć otrzyma bilety do elitarnego grona. Czterech szczęśliwców już znamy – to Outsiders, Eternal Fire, MIBR i Endpoint. Illuminar wkrótce może dołączyć do tego grona.

CZYTAJ TAKŻE: YEKINDAR dołączy do Teamu Liquid? Kilka klubów zainteresowanych graczem

Wystarczy zrobić tylko jeden krok – pokonać FTW. iHG może nie zaczęło najlepiej przygody w Szwecji – przegrało pierwszy mecz z Outsiders. Później jednak Polacy dwukrotnie wygrywali 2:0 – najpierw z VERTEX, a następnie z TYLOO, eliminując obie ekipy z turnieju. Teraz na drodze stoi już tylko portugalskie FTW, które wcześniej pokonało Sprout i ORDER.

Szanse ekipy morelza wydają się naprawdę spore. W końcu rywal jest jak najbardziej w zasięgu. Portugalczycy to dopiero 60. drużyna rankingu HLTV, czyli znajduje się niżej od Illuminar. Czy Polacy wykorzystają tę ogromną szansę na wskoczenie do elity? Przekonamy się o tym wieczorem. Mecz startuje o 19:30, zaś transmisja odbędzie się na polskim kanale ESL.