Respawn.pl

Illuminar odpada z walki o RMR, Rallen i jego ITB z awansem!

Autor: Maks Bartosik
Rallen Monte

To koniec walki o wyjazd na RMR dla polskich drużyn. Ostatni polski skład, Illuminar przegrał z ForZe i odpadł z zamkniętych kwalifikacji do RMR.

Po odpadnięciu Anonymo i PGE Turów Zgorzelec, Illuminar było ostatnią polską formacją walczącą o awans. Polacy mieli bilans 1:2 i w meczu czwartej rundy systemu szwajcarskiego trafili na rosyjskie ForZe. bnox i spółka swój mecz z Rosjanami rozpoczęli od Overpassa, który był wyborem ForZe. Mimo wyrównanej pierwszej części mapy, Polacy nie dali rady zaskoczyć rywali i przegrali 11:16.

Drugą mapą był Mirage, którego wybrali zawodnicy IHG. Tutaj ponownie spotkanie na początku było niezwykle zacięte, ale im bliżej końca, tym bardziej dominowali Rosjanie. Rosjanie prowadzili już 13:10 i byli o krok od wygranej, ale wtedy Polacy się obudzili i wygrali cztery rundy z rzędu, wychodząc na prowadzenie 14:13. Jednak nie zdało się to na nic, bowiem Illuminar przegrało trzy kolejne rundy i pożegnało się z RMR.

Rallen z awansem na RMR!

To co nie udało się IHG, udało się Into The Breach z Rallenem w składzie. Europejska formacja mierzyła się najpierw z tureckim Eternal Fire, z którym przegrała 0:2, by następnie w meczu drużyn z bilansem 2:2 podejmować fińskie HAVU. Na szczęście Rallen i spółka zdołali pokonać Finów 2:1 i rzutem na taśmę wywalczyli awans na turniej RMR.