Respawn.pl

Illuminar pójdzie w kierunku NFT? IHG związało się z Zetly

Autor: Krzysztof Sarna

Nie da się ukryć, że w ostatnich miesiącach na coraz większej popularności zyskuje blockchain oraz NFT. Coraz więcej organizacji otwarcie stawia na niewymienialny token jak chociażby ESL czy influencerzy. Być może jesteśmy świadkami nowego rozdania na polskiej scenie esportowej, ponieważ Illuminar Gaming nawiązało współpracę z Zetly. 

Nadal można się spierać, czy NFT jest przyszłością. Spoglądając jednak na to, że coraz to kolejne organizacje na całym świecie wiążą się z technologią blokchaina można uważać, że trend będzie jedynie się rozpowszechniał. W końcu dotarł on na polską scenę, a jako pierwszym podmiotem jest Illuminar Gaming, które związało się z Zetly.

Zetly OÜ jest północno-estońską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, która wykorzystuje technologię blokchain do stworzenia spersonalizowanej, wielopoziomowej, sportowej platformy z aplikacją. Zetly tworzy unikalny ekosystem i rynek dla oferty tokenów klubowych, NFT, pamiątek sportowych i zdecentralizowanego portfela cyfrowego w jednym miejscu. Dzięki tej platformie kluby mogą emitować swoje tokeny, wszyscy użytkownicy – tworzyć swoje własne NFT, sportowcy – organizować kampanie crowdfundingowe, a federacje i kluby – emitować unikalne zestawy cyfrowych kolekcji. 

CZYTAJ TAKŻE: Bardzo popularna streamerka została zbanowana na Twitchu! Gdyby był basen, bana by nie było

Illuminar Gaming to jedna z najlepszych i najbardziej utytułowanych organizacji e-sportowych w Polsce. Cieszymy się, że udało nam się pozyskać tak uznaną markę do współpracy w popularyzowaniu technologii blokchain oraz tokenów. Jesteśmy przekonani, że dzięki partnerstwu z Zetly Illuminar umocni swój wizerunek jako e-sportowego lidera, łatwo adaptującego nowe trendy i wyznaczającego nowe standardy w polskim e-sporcie – mówił Michał Glijer, CEO Zetly. 

Chcemy być częścią cyfrowej rewolucji nie tylko w e-sporcie, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Zetly. Już dziś technologia NFT odgrywa wielką rolę w sztuce czy szeroko pojętej kulturze. Już niebawem będzie przenikać do wszystkich dziedzin naszego życia, w tym sportu i e-sportu. Wierzymy, że platforma Zetly nie tylko jeszcze bardziej zacieśni kontakt pomiędzy zawodnikami i ich oddanymi fanami, ale może też być ważnym miejscem, łączącym światy gier wideo i sportów tradycyjnych – powiedział z kolei Wojciech Krzemień reprezentujący polską organizację. 

Co to zatem oznacza w praktyce? IHG na mocy tego partnerstwa będzie mogło w przyszłości wyemitować własne tokeny użytkowe i stworzyć wraz z Zetly cyfrowy ekosystem fanów esportu w naszym kraju. Jak czytamy w komunikacie prasowym, organizacja dzięki dodatkowym środkom będzie mogła zbudować jeszcze lepszą drużynę. Ponadto Illuminar Gaming będzie mogło oddać w ręce fanów własne karty kolekcjonerskie – statyczny i dynamiczne, w tym osobiste karty zawodników, edycji specjalnych, NFT czy animowanych NFT z najbardziej pamiętnymi akcjami z rozgrywek.