Respawn.pl

Illuminar wydalone z Ultraligi!

Autor: Krzysztof Sarna
Illuminar

Do głośnego wydarzenia doszło na polskim podwórku League of Legends. Z rozgrywek Ultraligi wyrzucone zostało Illuminar Gaming. Sprawa jest głośna, jednak czy w ostatecznym rozrachunku zaskakująca? Wydaje się, że nie.

Illuminar Gaming wydalone z Ultraligi

Temat zapłaty wynagrodzeń zawodnikom poprzez Illuminar Gaming w środowisku esportowym krąży nie od dzisiaj. Do tej pory władze Ultraligi tylko raz wypowiedziały się na temat tej sytuacji, aczkolwiek nie podjęto żadnych wiążących decyzji. Do czasu, a konkretnie do 17 października, wtorku. Sprawa toczyła się przez kilka miesięcy, bowiem liga, jak i organizacja chcieli wypracować rozwiązanie, które pomogłoby uporać się z zaległościami. Finalnie się nie udało, a IHG zostało z Ultraligi wyrzucone. 

CZYTAJ TAKŻE: Profilerr, czyli centrum CS, w którym znajdziesz wszystko!

Organizator turnieju Ultraliga, firma FRENZY podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z organizacją Illuminar Gaming. Głównym powodem decyzji jest niewywiązywanie się z zapisów umowy, która zobowiązuje każdą drużynę biorącą udział w rozgrywkach Ultraliga do regularnego wypłacania wynagrodzeń zawodnikom. Mimo wielokrotnych prób rozwiązania tej sytuacji, nie uzyskaliśmy od IHG wystarczających gwarancji, które dałyby nam podstawy do kontynuowania współpracy. 

Jesteśmy w kontakcie z organizacją oraz zawodnikami i mamy świadomość, w jak trudnej sytuacji się oni znajdują, dlatego też jakiś czas temu zaproponowaliśmy rozwiązanie, polegające na wypłacie wynagrodzeń bezpośrednio graczom, wprost z grantów przyznawanych na rozwój poszczególnych drużyn. Rozwiązanie to miało jednak charakter doraźny, bowiem na organizacji spoczywa obowiązek zapewnienia finansowania dla swoich pracowników i współpracowników. 

Z podjęciem ostatecznej decyzji czekaliśmy do zakończenia 10 sezonu z uwagi na to, że do końca wspólnie z organizacją szukaliśmy rozwiązania, które zagwarantowałoby wypłatę wynagrodzeń. Równie ważnym powodem było uszanowanie decyzji zawodników, którzy wyrazili chęć rozegrania sezonu do końca w barwach IHG. 

Doceniamy zaangażowanie i wkład, jaki Illuminar Gaming wniósł w rozwój polskiej profesjonalnej sceny League of Legends, jednakże powtarzające się problemy rzutują na wizerunek całej ligi, na co jako organizator nie możemy sobie pozwolić. Życzymy organizacji oraz wszystkim zawodnikom IHG pomyślności w przyszłych projektach esportowych – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.