Illuminar z awansem do CCT North Europe S3!

Autor: Maks Bartosik
Masked Illuminar

Nowy skład Illuminar ma za sobą pierwszy mały sukces. Polacy pokonali dzisiaj rumuńskie Nexus i wywalczyli awans do rozgrywek trzeciego sezonu CCT North Europe!

Po tym jak UNGENTIUM uległo Mouz NXT, w ćwierćfinale zamkniętych kwalifikacji do trzeciej edycji turnieju CCT North Europe pozostała tylko jedna polska formacja – Illuminar. Toao i spółka o awans do rozgrywek on-line musieli mierzyć się z rumuńskim Nexus, które dopiero co odświeżyło swój skład.

Overpass

Spotkanie rozpoczęło się na Overpassie, który był wyborem polskiej drużyny. Illuminar rozpoczęło go po stronie terrorystów i mimo przegrania trzech pierwszych rund, to Polacy zgarnęli pierwszą połowę. bnox i spółka po trzeciej rundzie zdecydowanie się rozbudzili i wygrali aż dziewięć punktów z rzędu. Przełamanie Rumunów nadeszło w rundzie numer 13, jednak dwie ostatnie rundy padły już łupem polskiej ekipy.

Po zmianie stron obraz gry zbytnio się nie zmienił i Illuminar szybko domknęło pierwszą mapę, wygrywając ostatecznie rezultatem 16:4.

Inferno

Druga mapa, którą było Inferno, rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Nexus ponownie wyszło na prowadzenie 3:0, które Polacy szybko odrobili, a po chwili to oni mieli przewagę jednej rundy. Rumuńska formacja po chwili wyrównała, na co Masked i spółka odpowiedzieli wygraniem czterech starć i na tablicy widniał wynik 8:4 dla IHG. Końcówka pierwszej połowy należała już jednak do BTN i spółki, którzy zgarnęli trzy ostatnie punkty i zmniejszyli stratę do zaledwie jednej rundy.

Po przerwie Nexus kontynuowało swoją dobrą grę, czego efektem było wygranie sześciu pierwszych rund po stronie CT. Przebudzenie Illuminar nadeszło dopiero przy wyniku 8:13. Ataki Polaków w końcu zaczęły im wychodzić raz za razem, aż w końcu najpierw Polacy doprowadzili do remisu 13:13, a po chwili wyszli na prowadzenie 15:13, zapewniając sobie dwa punkty meczowe. Nexus było w stanie wybronić tylko jeden z nich i ostatecznie Illuminar wygrało Inferno wynikiem 16:13.

Dzięki zwycięstwu z Nexus Illuminar zapewniło sobie udział w trzecim sezonie rozgrywek CCT North Europe Series. Rozgrywki te wystartują w środę, 25 stycznia, a pula nagród turnieju wynosi 50 tysięcy dolarów.