Respawn.pl

Ilu graczy zdobyło diamentowy żeton Pick’em Challenge? Ta liczba szokuje!

Autor: Maks Bartosik
Naklejki Blast.TV Major Paris 2023 CS2

Koniec Majora oznacza również koniec Pick’Em Challenge. Wiemy, ilu graczom udało się zdobyć diamentowy żeton!

BLAST.tv Major Paris 2023 już za nami. Po emocjonującym finale, po końcowy triumf sięgnęli reprezentanci Vitality, którzy pokonali GamerLegion. Koniec Majora oznacza koniec Pick’Em Challenge, który w tym roku był niezwykle ciężki do wytypowania, co potwierdzają statystyki.

Jeden z użytkowników Reddita o niku cybershoke opublikował infografikę, która pokazuje ile % graczy zdobyło poszczególny poziom żetonu za Pick’Em Challenge. Wiemy z tego, że aż 21.67% nie otrzyma żadnego żetonu. Są to gracze którzy albo nie wykupili Viewer Passa lub nie postawili swoich typów.

Najwięcej, bo aż 54.19% graczy zabawę zakończyło z brązowym żetonem za Pick’em Challenge. Niecałe 15% graczy będzie mogło pochwalić się żetonem koloru srebrnego, a 8.95% będzie miało w ekwipunku złoty żeton.

Natomiast jeśli chodzi o graczy którzy zdobyli diamentowy żeton Pick’em Challenge BLAST.tv Major Paris 2023, to ta liczba szokuje. Zaledwie 0.26% typujących zdołało uzyskać wystarczającą liczbę punktów by otrzymać najwyższy możliwy poziom żetonu.

Only 0.26% of the players got diamond coin – Pick’Em infographics
by u/cybershoke in GlobalOffensive

Typy na fazę pucharową

Wiemy też, jak poszło graczom typowanie fazy pucharowej BLAST.tv Major Paris 2023. Ponad 56% graczy źle wytypowało ostatecznego zwycięzcę ostatniego Majora w CS:GO. 41.26% z nich wskazało duńskie Heroic, a 6.91% wybrało Monte. Z kolei na Vitality postawiło niecałe 43% graczy i to oni mogli się wczoraj cieszyć.

Pick’Em Stats for the Champions stage
by u/cybershoke in GlobalOffensive

Pick’Em Challenge faza legend

Z kolei jeśli chodzi o fazę legend, to poprawne wytypowanie drużyny która awansowała z bilansem 3:0 było niezwykle trudne. Poprawnie, czyli na Heroic lub Vitality postawiło zaledwie nieco ponad 10% graczy. Z kolei aż 22.77% wytypowało G2, które nawet nie awansowało do fazy play-off. Spora część graczy typowała również na awans z wynikiem 3:0 9INE – było to 10.57%.

Głównym faworytem do awansu z fazy legend było FaZe, Vitality, Heroic, Natus Vincere oraz ENCE. Na każdą z tych drużyn swój typ postawiło ponad 40% graczy. Z kolei najmniejsze szanse typujący dawali GamerLegion oraz Into The Breach.

Natomiast jeśli chodzi o typy na bilans 0:3 w fazie legend, to ponad 3/4 graczy wytypowało jedną z trzech drużyn które ostatecznie awansowały do play-offów – Into The Breach, GamerLegion oraz Monte.

Pick’Em stats from Legends stage.
by u/cybershoke in GlobalOffensive

Pick’Em Challenge faza pretendentów

W fazie pretendentów statystyki prezentuje się równie ciekawie. Aż 84% graczy wytypowało poprawnie, że FaZe i Liquid awansują do kolejnej fazy. Z kolei w kwestii typów na drużynę która miała awansować z bilansem 3:0, to tutaj mieliśmy prawdziwą dominację G2. Na Niko i spółkę swój typ postawiło ponad 51% graczy.

Podobna dominacja została zaobserwowana w typach na drużynę z bilansem 0:3. Na brazylijskie Fluxo zagłosowało aż 43% typujących.

We gathered stats from 40.000 Pick’Ems
by u/cybershoke in GlobalOffensive