Respawn.pl

Inni zwijają manatki, a Sprout odważnie stawia na swoje. Niemiecka organizacja prezentuje szóstego gracza!

Autor: Marcin Kapusta

W czasie, gdy organizacje rezygnują z sześcioosobowych składów, Sprout powiększa swoje zaplecze. Can “kyuubii” Kamber dodatkowym ogniwem niemieckiego zespołu!

Dość nietypowy czas na tworzenie rozszerzonych rosterów nieprawdaż? Przypomnijmy, że w styczniu Valve wymierzyło kolejny cios w stronę sceny esportowej. Deweloperzy ogłosili, że jeśli drużyny będą stosować koncepcję sześcioosobowych składów na turniejach ze statusem RMR, to stracą 20% zdobytych punktów, które są przecież potrzebne do zdobycia slota na Majorze. Przez tę decyzję poszkodowane zostało chociażby Vitality, które posadziło Nabila “Nivera” Benrlitoma na ławkę rezerwowych.

kyuubi to młody niemiecki talent, który został pierwszym esportowcem w szkole sportowej Tannenbusch Gymnasium. Dyrekcja postanowiła dać mu szansę i ułatwić mu podział obowiązków. 16-latek będzie miał szansę dokończyć swoją edukację, otrzymując taki sam poziom wsparcia, jak inni uczniowie, w tym dostosowane lekcje, egzaminy. Warto dodać, że sprawa została rozwiązana tak, by obowiązki szkolne nastolatka nie kolidowały z cyfrową rywalizacją i regularnymi treningami.

Dzisiejszy dzień jest dla nas wyjątkowy, ponieważ ułatwiamy niezwykłe podejście do promowania talentów we współpracy z fundacją graczy esportowych. Naszym celem jest umożliwienie kyuubiiemu solidnej edukacji przy jednoczesnym rozwoju w esporcie. Dlatego cieszymy się, że Joerg Adami znalazł szkołę, która umożliwia nam ten krok – Tannenbusch Gymnasium w Bonn. Obaj nasi trenerzy, Niclas Krumhorn i Jan Westerheide, będą z nim intensywnie pracować, aby nauczyć go wiedzy taktycznej, niezbędnych umiejętności komunikacyjnych i gry zespołowej. Can będzie również regularnie uczestniczył w treningach i zajęciach teoretycznych oraz dołączy do nas na bootcampie. Aby wesprzeć i pogłębić doświadczenie praktyczne, będzie również brał udział w mistrzostwach Niemiec” – przyznał menadżer Sprout, Daniel Paulus. “Długoterminowe perspektywy i możliwością zależą od jego rozwoju, a poziom, jaki może osiągnąć dzięki naszej koncepcji, będzie na bieżąco omawiany z nim i jego szkołą” – dodał.

Aktualny skład Sprout prezentuje się następująco:

  • 🇩🇪 Denis “denis” Howell
  • 🇩🇪 Timo “Spiidi” Richter
  • 🇩🇪 Marko “kressy” Dordević
  • 🇩🇪 Josef “faveN” Baumann
  • 🇩🇪 Fritz “slaxz” Dietrich
  • 🇩🇪 Can “kyuubii” Kamber (szósty gracz)
  • 🇩🇪 Nicklas “enkay J” Krumhorn (trener)