Respawn.pl

Into the Breach się skurcza! Lider odchodzi

Autor: Krzysztof Sarna

Into the Breach nie przeżywa dobrego okresu. Brytyjska organizacja już od dwóch miesięcy boryka się z problemami natury kadrowej. ITB, zamiast być skompletowane, oddala się od tego celu. Wraz z ostatnim dniem sierpnia drużynę opuścił Thomas “Thomas” Utting. 

Into the Breach bez lidera

Into the Breach ma za sobą dobry okres. Dobry do pewnego momentu. ITB dotarło do ćwierćfinału BLAST.tv Majora w Paryżu. Z jednej strony był to niepowtarzalny sukces, o jakim niektóre ekipy mogą tylko pomarzyć. Z drugiej natomiast, jak to już bywa w sporcie i esporcie, dobry wynik osiągany przez mniejsze drużyny czy organizacje sprawia, że zawodnicy są momentalnie rozchwytywani i wykupywani. W zespole nie ma przecież już Sebastiana “volta” Maloșa, który przeniósł się do GamerLegion. Ponadto Into the Breach na TSM zamienił Cai “CYPHER” Watson. 

Do brytyjskiej organizacji zawitali zatem Aurimas “Bymas” Pipiras, a także Adam “NEOFRAG” Zouhar, który jednak nie spędził w zespole nawet pełnego miesiąca. Wydawać by się mogło, że przecież najgorzej nie jest, bo do załatania jest tylko jedna luka. To i tak przecież trudne zadanie. A na sztab, drużynę i włodarzy spadł kolejny kamień, ponieważ na odejście zdecydował się dotychczasowy prowadzący, Thomas “Tomas” Utting. 

To była najtrudniejsza decyzja, jaką kiedykolwiek musiałem podjąć w mojej karierze, ale tymczasowo wycofuję się z wyjściowego składu. W przyszłości skupię się na sobie i powrocie do dobrych indywidualnych wyników, a także na podejściu do gry. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali – mówił 25-latek. 

CZYTAJ TAKŻE: Vegi: Wiem do czego jestem zdolny

Dwójka graczy, którzy uzupełnią skład ItB zostanie ogłoszona odpowiednio 3 i 4 września. 

– Esport to wspaniała rzecz, ale jednocześnie nieprzewidywalna i trudna w nawigacji. Występ na Majorze w Paryżu zdefiniował nasz rozwój, ale nie sądzę, żeby było to coś, czego ktokolwiek by się spodziewał lub był na to przygotowany. Osiągnięty rezultat miał niezwykle korzystny wpływ, ale dla wielu ludzi była również trudna do przyswojenia. Cai i Volt zostali wykupieni i pną się coraz dalej. Juve zmagał się z problemami i cofnął się o o krok, a teraz Thomas podąża jego śladami – mówił Sam Macedonio, CEO Into the Breach. – Możemy jedynie starać się robić to, co najlepsze dla graczy, a więc zapewnić długoterminowy rozwój i wspierać tych, którzy nadal są z nami. Tyczy się to również dwóch nowych graczy, którzy dołączą do nas w ciągu najbliższych kilku dni. Thomas nas nie opuści, ale jego rola w ITB musi zostać na nowo zdefiniowana z korzyścią dla wszystkich. Rollecercoaster, ale jesteśmy dumni, że na nim jesteśmy. Całe wsparcie było nieocenione i pozwala nam posuwać się do przodu. Dziękuje raz jeszcze – dodał.

W tej sytuacji skład Into the Breach prezentuje się następująco:

  • Karol “⁠rallen⁠” Rodowicz
  • Joey “⁠CRUC1AL⁠” Steusel
  • Aurimas “⁠Bymas⁠” Pipiras
  • Martin “⁠trace⁠” Heldt – trener
  • Thomas “⁠Thomas⁠” Utting – ławka rezerwowych 
  • Gustavo “⁠Juve⁠” Alexandre – ławka rezerwowych