Respawn.pl

Izak, Rock i Rojo wystąpią w Battlefield 1!(AKTUALIZACJA)

Autor: Sergiusz Lelakowski

Nie chodzi tu o użyczenie swojego wizerunku. Trójka topowych, polskich youtuberów wzięło udział w nagraniach dubbingu do trybu multiplayer Battlefield 1.

Wspomniane trio to Patryk “Rojo” Rojewski, Remigiusz “Rock” Maciaszek i oczywiście Piotr “Izak” Skowyrski. W ostatnim czasie panowie pracowali w profesjonalnym studiu dźwiękowym wraz z EA Polska i dokonali wszelkich starań, by po raz kolejny polska wersja językowa Battlefield brzmiała znakomicie.

O tym dość ciekawym doświadczeniu poinformował Rojo, na swoim facebook’u.

Zapytaliśmy Piotra “Izaka” Skowyrskiego o to, jak wyglądała praca nad dubbingiem Battlefield 1.

– Mieliśmy z Rockiem i Rojem około 30 kwestii do powiedzenia. Wszystko raczej sprowadzało się do wykrzyczenia prostych komend “Uwaga snajper”, czy “Musimy przejąć ten cel!”. Nie będzie tam żadnych naszych tekstów/sucharów/śmieszków. -odpowiada Piotr. Wszystko w klimacie I Wojny Światowej. Nawet ciężko mi było poznać swój własny głos kiedy darłem się, że zobaczyłem wrogi czołg 🙂 Także nie sądzę, żeby BF na tym stracił, bo moim zdaniem jako osoby dubbingujące poradziliśmy sobie super! – dodaje.

Do udziału w dubbingu gier komputerowych od lat zaprasza się znanych z telewizji i teatru aktorów. Wbrew pozorom, zaproszenie internetowych twórców do pracy nad polską wersją gry nie jest czymś nowym. Inny youtuber, Krzysztof Gonciarz udzielił swojego głosu postaci Stuarta Zurga, w Ratchet and Clank: Załoga Q.

Na pierwsze próbki dźwiękowe z pracy Izaka, Rocka i Rojo, włożoną w Battlefield 1 przyjdzie nam jeszcze poczekać. W ocenie bliżej nieznanych ekspertów panowie wypadli świetnie – a pamiętajmy, że ci sami pracowali nad polską wersją poprzednich części Battlefield, które również wypadały bardzo dobrze na tle innych gier.

AKTUALIZACJA

Serwis IGN.com, a konkretnie jego polski oddział poprosił EA Polska o komentarz w tej sprawie. Otrzymali odpowiedź zwrotną, która brzmi następująco:

Poniżej pełna treść wiadomości od EA Polska:

„Do udziału przy nagraniach polskiej wersji językowej zaprosiliśmy popularnych twórców znanych z portalu YouTube, którzy jednocześnie są wielkimi fanami serii Battlefield.” – mówi Michał Hinc, Head of Product Marketing w Electronic Arts Polska.

„Rock, Rojo i Izak spisali się znakomicie, a efekty ich pracy każdy już wkrótce będzie mógł samodzielnie ocenić na materiale wideo, który udostępnimy. Na razie powiem tylko, że zarówno reżyser dźwięku jak i operator byli zaskoczeni ich profesjonalizmem, umiejętnościami wokalnymi i sprawnością z jaką została zrealizowana sesja nagraniowa. Youtuberzy nagrali głosy 3 z 12 żołnierzy, których usłyszymy w trybie wieloosobowym. Nagrywane frazy były już wcześniej przygotowane, więc niestety nie było tutaj pola do kreatywności, mimo to jestem przekonany, że ich udział w polskim dubbingu będzie stanowił dodatkowy „smaczek” dla wszystkich graczy. Chciałbym jednocześnie poinformować, że za dubbing trybu dla pojedynczego gracza jest odpowiedzialna inna ekipa. W tym przypadku również szykujemy parę niespodzianek w obsadzie w postaci gwiazd dużego formatu. Śledźcie nasze kanały społecznościowe, aby dowiedzieć się więcej.”