Respawn.pl

Jak działają karty RTTF w FIFA 23?

Autor: Maks Bartosik
RTTF FIFA 23

W FIFA 23 Ultimate Team pojawiły się niedawno karty RTTF związane z europejskimi pucharami. W tym artykule wyjaśnimy, na jakich zasadach zawodnicy będą otrzymywać ulepszenia.

Promocja RTTF w FIFA 23 Ultimate Team wystartowała w piątek o godzinie 19:00. W grze pojawiło się prawie 20 nowych kart związanych z eventem RTTF, o których możecie przeczytać tutaj. Karty te będą się ulepszać w zależności od występów poszczególnych drużyn na prawdziwej murawie.

Upgrade kart RTTF Champions League

Każdy z zawodników, którzy otrzymali kartę RTTF w FIFA 23, dostali odpowiednie ulepszenie względem zwykłej karty. Następne ulepszenie otrzymają, jeśli ich drużyna wygra rewanżowy mecz 1/8 finału. Będzie to upgrade identyczny jak w przypadku karty in-form.

Takie same ulepszenie otrzymają zawodnicy, których drużyna awansuje do ćwierćfinałów. To oznacza, że przykładowo jeśli Bayern Monachium wygra rewanżowy mecz z PSG, to Leon Goretzka otrzyma podwójne ulepszenie.

Za awans do półfinału zawodnicy otrzymają nie tylko upgrade +1, ale też trzy nowe atrybuty. Z kolei za awans do finału przysługuje ulepszenie do pięciu gwiazdek słabszej nogi, a za wygranie rozgrywek Ligi Mistrzów ulepszenie +1 i pięć gwiazdek sztuczek.

Zdjęcie

Upgrade kart RTTF LE i LKE

Ze względu na większą liczbę drużyn biorących udział w rozgrywkach Ligi Europy i Ligi Konferencji, system przyznawania ulepszeń nieco się rożni względem tych za Ligę Mistrzów. Pierwsze ulepszenie zawodnik otrzyma dopiero za awans do 1/8 finału. Drugie przysługuje za awans do ćwierćfinału i tak samo jak w przypadku poprzedniego, jest to upgrade +1. Dopiero po awansie do półfinału zawodnicy otrzymają dodatkowe atrybuty, a w przypadku awansu do finału i końcowego triumfu ulepszenie jest identyczne jak w przypadku LM.

Zdjęcie

EA uruchomiło również specjalną stronę, na której możecie śledzić aktualne postępy w ulepszeniach każdej z kart RRTF. Znajdziecie ją pod tym linkiem.