Respawn.pl

Ciekawe kursy dla dzieci i młodzieży online

Autor: Partner serwisu

W dzisiejszych czasach nauka programowania stanowi jedną z najlepszych inwestycji w przyszłość zawodową. Wynika to z faktu, że współcześnie programowalne staje się dosłownie wszystko – od aplikacji i stron www, po gadżety czy sprzęt RTV i AGD. Zapotrzebowanie na programistów rośnie nieustannie, a najlepsi z nich mogą liczyć na naprawdę wysokie zarobki rzędu kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Dlatego też programowania warto uczyć się już od najmłodszych lat, inwestując w kursy dla dzieci i młodzieży.

Kilka słów na początek 

 

Branża gier oferuje naprawdę wiele. To już nie tylko rozrywka, ale również miejsce, w którym ludzie rozwijają swoje pasje i zarabiają dobre pieniądze. Dzieci, które marzą o wydaniu własnej gry, mogą się tego nauczyć na dedykowanych kursach z programowania. Oczywiście, na początek warto wybrać kurs dostosowany do kategorii wiekowej dziecka oraz jego preferencji i upodobań. Poszczególne języki programowania oferują zupełnie inne możliwości — przykładowo C# jest już dość zaawansowanym językiem, a to właśnie jego znajomość potrzebna jest do wykreowania własnej gry w środowisku Unity. 

 

Dzieciom poleca się głównie język wizualny Scratch, który polega na tym, że zamiast klasycznego kodu należy układać specjalne bloczki i tworzyć z nich łańcuchy. W ten sposób można szybko tworzyć proste gry i animacje, co z pewnością zmotywuje dziecko do dalszej nauki. Warto też dodać, że naukę programowania najlepiej rozpocząć już od najmłodszych lat.

 

Testy poziomujące — to dobry pomysł! 

 

Przygodę z programowaniem gier można rozpocząć od testów poziomujących. W sieci znajduje się ich całe mnóstwo! Wykonanie testu poziomującego pozwoli zweryfikować ogólne umiejętności i predyspozycje dziecka, a także określić, jaki język programowania mógłby mu się spodobać.

 

Oczywiście, warto pamiętać, że nauka programowania jest bardzo podobna do nauki języka obcego. Kodowania może się nauczyć tak naprawdę każdy — i to w bez względu na wiek. Wystarczy dużo cierpliwości, chęć do nauki i zaangażowanie. Na świecie istnieją przecież twórcy, którzy już jako nastolatkowie wydawali naprawdę przyzwoite produkcje o międzynarodowym zasięgu. 

 

Kursy programowania — wybierz język i do dzieła! 

 

Nauka programowania gier to proces długotrwały i wymagający determinacji. Pewnej wiedzy nie da się bowiem posiąść „na zawołanie”. Odpowiedzi na poszczególne pytania szukać należy w poradnikach, tutorialach czy na forach internetowych. Innym rozwiązaniem, które jest znacznie skuteczniejsze — są kursy z programowania. Mowa o zajęciach online, które odbywają się z domowego zacisza, a do uczestniczenia w nich wymagany jest jedynie własny laptop i dostęp do Internetu. 

 

W tego typu zajęciach mogą wziąć udział nawet najmłodsi — kursy programowania dla dzieci online cieszą się coraz większą popularnością. To właśnie programowanie pozwala rozwinąć umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, a także poszerzyć wyobraźnię i kreatywność. Kodowanie uczy też rozwiązywania problemów, radzenia sobie z porażkami i precyzyjności, co jest niezwykle istotne m.in. w przyswajaniu matematycznej wiedzy.