Respawn.pl

Jakie zmany wprowadzi EA sports FC?

Autor: Partner serwisu

Saga gier piłkarskich, słynna “FIFA”, doczekała się znaczących zmian. Tegoroczna odsłona tej kultowej pozycji ukaże się bowiem pod zmienioną nazwą. Czy EA sports FC różnić się będzie od poprzednich części? Co takiego wprowadzi w rozgrywce? Fani serii nie ustają w spekulacjach dotyczących kluczowych zmian, jakie wniesie odświeżona wersja. Również i twórcy uchylają rąbka tajemnicy. Warto rzucić okiem na to, co wiemy na ten temat.

EA sports FC – skąd zmiana nazwy Fify?

Fani produkcji przywykli już do corocznych wydań kolejnych odsłon serii. Do tej pory ukazywały się one pod szyldem FIFA. Nazwa udzielana była na licencji Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. EA nie doszło do porozumienia z federacją, czego efektem jest konieczne odejście od tej kultowej nazwy. Przed twórcami serii stanęły dwa rozwiązania. Albo koniec serii, albo kontynuacja pod zmienioną nazwą. Producenci “FIFY” wybrali tę drugą opcję i zdecydowali się na rebranding. Od tej pory seria wydawana będzie pod nazwą EA Sports FC. Czy rozwód z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej wpłynie na zawartość tytułu i zmiany w rozgrywce? W pewnym sensie tak, bo mówi się o braku możliwości wzięcia udziału w Mundialu. Jak przekonuje EA, nie wpłynie to na atrakcyjność tytułu, który zaskoczy swoją zawartością nawet i wymagających fanów serii.

Fifa 24 – pomówmy o zmianach

Zmiana nazwy nie jest jedyną, która czeka graczy. Pierwszym smaczkiem czekającym na nich będzie kobieca piłka nożna. Stanowi to istne novum w “FIFIE” i wzbogaca na swój sposób ten tytuł. Zmiany, jakie zajdą w tej produkcji po rebrandingu, są jednak niewielkie, żeby nie powiedzieć kosmetyczne. W dalszym ciągu dostępny będzie bogaty tryb kariery i opcje managerskie na wysokim poziomie zaawansowania. Producenci postarali się o liczne licencje, których owocem będzie obecność aż 19 tysięcy zawodników, 700 klubów piłkarskich i około 30 lig. Mecze rozgrywane będą na bez mała 100 stadionach. Electronic Arts zapewnia, że pracuje nad wdrożeniem Ligii Mistrzów. Czy pojawi się w tytule? Warto dać szanse twórcom. Ci mają ambitne cele i świadomość, że produkt musi wybronić się sam, skoro nazwa produktu została zmieniona.

EA sports FC – nowy tytuł, nowa jakość

Jeśli wierzyć twórcom, kolejna odsłona “FIFY” przebije jakością poprzednie części serii. W pewnym sensie rebranding wymusza na stajni EA takie rozwiązania, które przyciągną fanów. Producenci zdają się dostrzegać zagrożenia wynikające ze zmiany nazwy. Konkurencja przecież nie próżnuje i z łatwością może zagospodarować potencjalną próżnię po starej, dobrej “FIFIE”. Pierwsze materiały z rozgrywki w EA Sports FC 24 pojawią się 13 lipca bieżącego roku i będzie można więcej wówczas powiedzieć o kolejnej odsłonie tej serii. Ciekawość graczy zostanie wstępnie zaspokojona.

EA sports FC – spekulacje

W kontekście odświeżonego tytułu wiadomo to i owo od samych producentów. Krążą jednak wśród graczy spekulacje dotyczące potencjalnej daty wydania EA Sports FC 24 i wymagań sprzętowych. Tradycją dobrze znaną fanom serii jest premiera kolejnych odsłon FIFY we wrześniu. Na podstawie zestawień dat premierowych przyjmuje się, że produkt ukaże się najdalej pod koniec września tego roku. Czy jest to słuszne założenie? Czas pokaże. Producent milczy na ten temat, trzymając fanów w niepewności. Spekulacji ulegaj potencjalne wymagania sprzętowe na komputery osobiste. W tym przypadku zakładają fani, że będą one zbliżone do tych znanych z poprzedniej części, a więc FIFY 23.