Respawn.pl

Strona główna » Jakość, czyli główna domena VAXEE – Recenzja ZYGEN NP-01S

Jakość, czyli główna domena VAXEE – Recenzja ZYGEN NP-01S

Autor: Filip Woszczek

Marka VAXEE w tym roku na dobre zagościła w ekwipunkach graczy, przede wszystkim tych profesjonalnych. ZYGEN NP-01S to propozycja jedyna w swoim rodzaju, której nie mogłem pominąć testując myszki dla graczy.

Na ten moment VAXEE w swoim repertuarze posiada dwa rodzaje myszek. Paradoks jest taki, że żadna z nich nie jest symetryczna z uwagi na  zastosowane unikalne kształty. Mimo wszystko, myszki NP-01 oraz mniejsza NP-01S posiadają lekko ergonomiczną bryłę, natomiast OUTSET AX to w pełni mysz ergonomiczna. Jako że przez większość czasu używałem myszki symetrycznej, wybór padł na NP-01S, która do tego kształtu jest najbardziej zbliżona.

SensorPixArt PMW3389
Częstotliwość próbkowania (Hz)125 / 500 / 1000
Ilość przycisków5
Wymiary120mm x 62mm x 36mm
Waga (bez przewodu)71g
Długość przewodu2m
Typ przewoduparacord
Kształtasymetryczny
PrzełącznikiHUANO 60g (10m)
Tryby DPI400/800/1600/3200
Oprogramowanienie
PowierzchniaBłyszcząca
Platforma testowa:

W opakowaniu nie znajdziemy absolutnie nic poza samą myszką, nawet wymiennych ślizgaczy. Osobiście nie uważam tego za coś złego, szczególnie w przypadku, gdy produkt sam w sobie broni się jakością.

Z racji, że nie ma żadnego oprogramowania do tej myszki, wszystkie potrzebne opcje zaimplementowano na jej spodzie w postaci przycisków. Jeden odpowiada za zmianę czułości, drugi za zmiainę częstotliwości próbkowania, natomiast ostatni zmieni debounce time. Ślizgacze w tym modelu to oczywiście PTFE, lecz czuć w nich nieco więcej kontroli niż w ultralekkich myszkach, które miałem okazję testować.

Jestem pełny podziwu, jeśli chodzi o jakość wykonania tego sprzętu. Dwa główne przyciski są jednymi z najlepszych, jakie miałem okazję testować, a ich powierzchnia jest lekko chropowata, do czego można się przyzwyczaić. Tego samego nie mogę powiedzieć o środkowym przycisku, do wciśnięcia którego potrzeba nieco więcej siły, natomiast rozumiem taki pomysł i w ogóle mi to nie przeszkadza. Działanie scrolla przypomina mocno te w ZOWIE, w którym zaznaczono każdy stopień, co powoduje że staje się on nieco głośny podczas użytkowania. Pre i post travel we wszystkich przyciskach ograniczono do minimum, więc jest to myszka esportowa z prawdziwego zdarzenia.

Jedyny minus, który można by wypunktować w tym sprzęcie to kabel, który nie jest zbyt elastyczny. Może być tutaj konieczne zastosowanie mouse bungee, aczkolwiek w moim przypadku nie było to problematyczne. W pewnym sensie rozumiem zastosowanie takiego kabla, ponieważ w przeszłości miewałem problemy z tymi najbardziej elastycznymi, gdy zahaczałem o nie myszką. Na przodzie myszki dostrzegłem fajny pomysł w postaci zabezpieczenia kabla przed ewentualnymi zniszczeniami. Jest też on umieszczony nieco wyżej niż jest to standardowo w większości sprzętów, co zmniejszy kontakt z podkładką.

Podsumowanie

ZYGEN NP-01S to sprzęt dla graczy szukających czegoś poziom wyżej, niż zwykła mysz symetryczna. Lekkie wyprofilowanie w kierunku użytkownika praworęcznego pozwoli na jeszcze większy komfort podczas rozgrywek. Ta mysz jest wydatkiem rzędu 70 euro, natomiast z pewnością będzie służyć przez lata. Kupując produkt spod szyldu VAXEE macie pewność, że każda sztuka została wykonana z należytą starannością, bez niechcianych wad produkcyjnych.

Partnerem recenzji jest marka