Respawn.pl

Strona główna » Jankos jednak zagra w LEC? Polak nie chce opuszczać pro sceny!

Jankos jednak zagra w LEC? Polak nie chce opuszczać pro sceny!

Autor: Maciek Paszkiewicz
STS-u

Jankos być może jednak zagra w LEC. Polski leśnik miał opuścić europejską ligę przez działania G2, ale podobno “coś” się zmieniło! Czy Polak jednak zagra w najlepszych rozgrywkach na Starym Kontynencie?

Nieznana przyszłość Jankosa

Trudno nie przyznać, że przyszłość Jankosa stala pod wielkim znakiem zapytania. Po tym, jak G2 Esports ogłosiło, że przesuwa Marcina na ławkę rezerwowych (co było przecież absurdalną decyzją, ponieważ Polak był najlepszych zawodnikiem Samurajów w ostatnich dwóch sezonach), nie wiedzieliśmy czy i gdzie trafi nasz rodak. Miejsca w organizacjach powoli się kończyły, a zaporowa kwota wykupu z G2 sprawiała, że Polak miał coraz trudniej znaleźć nowe miejsce.

Zmiana sytuacji o 180 stopni

Nagle jednak, dwa dni temu, okazało się, że jest spora szansa iż Jankos znajdzie nowy dom. Polski jungler poinformował o tym na streamie, gdzie stwierdził, że “coś się wydarzyło i być może coś się stanie, że zagra w LEC”. Nie znamy żadnych szczegółów, ale najbardziej prawdopodobny scenariusz, to sytuacja, gdzie jedna z organizacji nie dogadała się z nowym leśnikiem, a G2 obniżyło cenę buyoutu za Jankosa do akceptowalnego poziomu. Zresztą wystarczy popatrzeć na tego tweeta:

Trzeba przyznać, że takie podejście do czułego punktu, jakim są kontrakty graczy G2, to dość niecodzienna sprawa. Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja!