Respawn.pl

Jesienny sezon ESL R1 2023 coraz bliżej

Autor: Krzysztof Sarna

ESL R1 wraca wraz z jesiennym sezonem ESL R1 2023,  który rozpocznie się 31 sierpnia i potrwa do festiwalu DreamHack Winter w dniach 24-26 listopada. W ośmiu elektryzujących rundach i trzymającym w napięciu Fall Major, 48 kierowców z 12 drużyn będzie walczyć o udział w puli nagród o wartości 225 000 euro. 

ESL R1 coraz bliżej

Drugi sezon ligi esportowej wirtualnych wyścigów, ESL R1, rozpocznie się w dniach 31 sierpnia – 1 września ekscytującą Rundą 1, a zakończy się jeszcze w tym roku pełnym emocji Fall Major, który będzie miał miejsce w listopadzie. W rundzie wstępnej jedni z najlepszych na świecie wirtualnych kierowców wyścigowych i niesamowite zespoły zmierzą się ze sobą w zaciekłej walce, starając się ukończyć sezon jesienny na jak najlepszej pozycji.

Sezon będzie kontynuowany przez kolejnych siedem rund, a jego zwieńczeniem będzie wydarzenie ESL R1 2023 Fall Major w dniach 24-26 listopada. Wydarzenie odbędzie się na żywo podczas wciągającego trzydniowego festiwalu gamingowego DreamHack Winter Jönköping w Szwecji i to właśnie tam uczestnicy i fani z całego świata będą świadkami starcia najlepszych kierowców i drużyn z całego sezonu w wielkim finale.

CZYTAJ TAKŻE: Vegi: Wiem do czego jestem zdolny

Kierowcy i zespoły będą walczyć o udział w puli nagród o wartości 225 000 euro, która zostanie rozdzielona na klasyfikację Drużynową i Klasyfikację Kierowców, honorując odpowiednio najlepsze rywalizujące zespoły i indywidualnych zawodników. Co więcej, ten, kto zajmie pierwsze miejsce w Klasyfikacji Kierowców, zostanie ukoronowany prestiżowym Mistrzem Jesiennego Sezonu ESL R1 2023.

Widzowie oglądający transmisję na żywo przez cały sezon mają również szansę na otrzymanie kodu do wersji beta RENNSPORT. Co za tym idzie, gracze w domu będą mieli okazję zmierzyć się na ultra-realistycznych torach, które pokonywali kierowcy ESL R1 przez cały sezon.

Format i harmonogram

Rozgrywany w ośmiu rundach i kończący się wydarzeniem ESL R1 2023 Fall Major, sezon jesienny rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu od rundy 1, podczas której zostanie ujawniony nowy system punktacji. Fani będą mogli również oglądać mecze pucharowe sezonu jesiennego, które będą transmitowane w czwartki przez zaufanych streamerów społeczności – PabloGz205, Valhovamp, GutoColvera i GeorgeMorgan.

 • Runda1: 31 sierpnia – 1 września
 • Runda2: 7-8 września
 • Runda 3: 21-22 września
 • Runda 4: 28-29 września
 • Runda 5: 5-6 października
 • Runda 6: 26-27 października
 • Runda 7: 2-3 listopada
 • Runda 8: 9-10 listopada
 • ESL R1 2023 Fall Major: 24-26 listopada

W turnieju ponownie będzie szansa na zobaczenie dwóch polskich zawodników, znanych z poprzedniej edycji cyklu: Nikodema Wiśniewskiego oraz Jakuba Brzezińskiego, reprezentujących drużynę Mercedes-AMG Williams Esports Team.

Lista potwierdzonych graczy prezentuje się następująco:

Mercedes-AMG Williams Esports Team

Car type: Mercedes

 1. James Baldwin
 2. Bono Huis
 3. Marko Pejić
 4. Graham Carroll

Porsche Coanda Esports Racing Team

Car type: Porsche

 1. Joshua Rogers
 2. Mitchell deJong
 3. Dayne Warren
 4. Mack Bakkum

BMW M Team BS+Competition

Car type: BMW

 1. Ryan “Ryan” Barneveld
 2. Ferris “Ferris Stanley
 3. Ibraheem “ibrah” Khan
 4. Pedro “BMWPedro” Sanchez

FaZe Clan

Car type: Porsche

 1. Ian “Crimsix” Porter
 2. Matti Sipila
 3. Gianmarco Fiduci
 4. Cem Bolukbasi

FURIA

Car type: BMW

 1. Caique “Oliveira” Oliveira
 2. Gustavo “Ariel” Ariel
 3. Lasse “Sørensen” Sørensen
 4. Lassse “Bak” Bak

G2 Esports

Car type: BMW

 1. Robbie Stapleford
 2. Eamonn Murphy
 3. Sebastian “Sebi” Job
 4. Isaac “Isaac” Price

Heroic

Car type: Audi

 1.  Tommy Østgaard
 2. Mikkel Gade
 3. Tuomas Tähtelä
 4. Oskar Biksrud

MOUZ
Car type: Audi

 1. Maximilian Benecke
 2. Moritz Löhner
 3. Patrik  Holzmann
 4. Yuri Kasdorp

Team Redline

Car type: BMW

 1. Luke Bennett
 2. Kevin Sihhy
 3. Jeffrey Rietveld
 4. Enzo Bonito

R8G eSports

Car type: Audi

 1. Marcell Csincsik
 2. Erhan Jajovski
 3. Jiri Toman
 4. Thibault Cazaubon

Mercedes-AMG Williams Esports Team

Car type: Mercedes

 1. Daire McCormack
 2. Jack Keithley
 3. Nikodem Wiśniewski
 4. Jakub Brzeziński

Mercedes-AMG E-Sports Team ART

Car type: Mercedes

 1. Niklas Houben
 2. Kevin “Kev” Ellis, Jr.
 3. Jamie “Jamie” Fluke
 4. Yohann “Yohann” Harth

Łączna pula nagród w wysokości 225 000 euro w sezonie jesiennym ESL R1 2023 zostanie rozdzielona między sześć najlepszych drużyn w klasyfikacji drużynowej i 12 najlepszych kierowców w klasyfikacji kierowców. Dodatkowo – organizatorzy zapowiedzieli również Content Reward – nagrodę, która trafi do trzech drużyn tworzących w trakcie sezonu najlepsze treści wokół udziału w rozgrywkach. Ponadto, w ramach sezonu jesiennego ESL R1 2023, trzech najlepszych kierowców każdej rundy będzie również kwalifikować się do nagrody pieniężnej. Za pierwsze miejsce przyznawane jest 1000 euro, za drugie 400 euro, a za trzecie 150 euro. W rundzie 8. kierowca zajmujący pierwsze miejsce wygra 1100 euro za zajęcie najwyższej pozycji.