Respawn.pl

jks i huNter- z nagrodami MVP za IEM Katowice 2023

Autor: Michał Maćkowski

Za nami IEM Katowice 2023. Emocji i rywalizacji na najwyższym poziomie nie zabrakło, a najlepszymi indywidualnymi graczami imprezy zostali Nemanja “⁠huNter-⁠” Kovač  oraz Justin “jks” Savage.

IEM Katowice 2023 to już przeszłość, jednak wspomnienia i emocje zostaną w nas na długo. Kolejna edycja jednej z najbardziej prestiżowych CS’owych imprez za nami, a nagrodę MVP tym razem wręczyły dwa podmioty, w tym dwóm innym zawodnikom G2.

huNter- i jks najlepszymi graczemi IEM Katowice 2023

G2 było praktycznie nie do zatrzymania podczas tegorocznej edycji IEM w Katowicach. Międzynarodowa formacja przegrała zaledwie jedną mapę na całym turnieju i to na dodatek w finale z Heroic.

Nie powinno nikogo dziwić, że w tym przypadku nagrody MVP powędrowały właśnie do zawodników G2. Co jednak ciekawe, dwa podmioty rozdały nagrody dla najlepszego zawodnika tego turnieju. Portal HLTV nagrodę indywidualną przyznał Nemanja “⁠huNter-⁠” Kovač, który zakończył zmagania w katowickim Spodku z ratingiem 1,28. Co istotne, kuzyn NiKo był trzecim najlepszym fragującym zawodnikiem na turnieju z wynikiem 0,79 zabójstw na rundę. To dopiero druga nagroda dla huNtera- od HLTV w jego karierze. Wcześniej Bośniak otrzymał nagrodę za piątą edycję cs_summit.

Obejrzyj nasz wywiad z Nemanja “huNter-” Kovač właśnie z Intel Extreme Masters Katowice 2023

jks z nagrodą MVP od ESL

Nagrodę za najlepszego zawodnika przyznał także organizator, czyli ESL. Ta powędrowała w ręce Justina “jks” Savage, który drugi raz z rzędu wygrał IEM Katowice 2023 i co ciekawe, w innym zespole. Dla Australijczyka to na pewno cenne wyróżnienie, szczególnie że rzadko fani z Australii mogą oglądać swoich graczy na najwyższym poziomie.